Święto Niepodległości w Ostrowcu Świętokrzyskim na sportowo

Polska -Rumunia na stadionie KSZO

W Święto Niepodległości, 11 listopada o godz. 16:00 kobieca reprezentacja Polski rozegra w Ostrowcu Świętokrzyskim spotkanie towarzyskie z reprezentacją Rumunii. Będzie to ostatnia okazja w tym roku, aby zobaczyć biało-czerwone w akcji!
Bilety w cenie 5 zł (ulgowy – dzieci i młodzież szkolna do 18. roku życia oraz emeryci i renciści) i 10 zł (normalny).
W sprawie zamówień grupowych (grupy powyżej 15 osób) można zgłaszać się za pośrednictwem adresu mailowego grupowe@abilet.pl, podając imię, nazwisko i pesel każdego kibica.
Dla podopiecznych selekcjonerki Niny Patalon listopadowe zgrupowanie będzie ostatnim w tym roku. W październiku Polki w meczach towarzyskich rozgrywanych w Hiszpanii pokonały 4:0 Maroko i zremisowały 2:2 z Argentyną po znakomitej drugiej połowie spotkania, w której odrobiły dwubramkową stratę.
W Ostrowcu Świętokrzyskim kibice będą mogli liczyć na występy najlepszych polskich piłkarek, m.in. Ewy Pajor, mistrzyni Niemiec z VfL Wolfsburg i najskuteczniejszej zawodniczki w historii kobiecej reprezentacji Polski (52 gole w 72 spotkaniach), Weroniki Zawistowskiej, wypożyczonej aktualnie z Bayernu Monachium do FC Koeln czy Małgorzaty Mejsasz występującej na co dzień we włoskim AC Milan.

Ostrowieckie Biegi Niepodległości dla dzieci i młodzieży
W dniu 12 listopada na Miejskim Stadionie Sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędą się Ostrowieckie Biegi Niepodległości 2022. W tym roku, z uwagi na konieczne oszczędności spowodowane wysoką inflacją, odbędą się tylko biegi dla dzieci i młodzieży. Nie będzie tradycyjnego biegu ulicznego.
Trasy biegów wyznaczone zostaną na terenie boiska piłkarskiego głównej areny Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim, przy ul. Świętokrzyskiej 11.
Od godziny 11.00 do 13.30 odbędą się biegi klas starszych szkół podstawowych (VIII-IV). W biegach tych będzie prowadzona rywalizacja, a najlepsze trójki wśród dziewcząt i chłopców zostaną nagrodzone.
O godzinie 13.30 odbędzie się Sztafeta Niepodległości na dystansie 1000m, do której zaproszone zostaną reprezentacje ostrowieckich szkół podstawowych. Bieg sztafetowy rozpoczną uczniowie klas VIII (rocznik 2008) – dziewczynka i chłopiec, którzy do przebiegnięcia będą mieli po 200 metrów. Po nich pałeczkę przejmą uczniowie klas VII (rocznik 2009), którzy przebiegną po 150 metrów i uczniowie klas VI (2010), którzy przebiegną po 100 metrów. Na ostatnich zmianach w swoich reprezentacjach pobiegną uczniowie klas V (rocznik 2011), którym do pokonania pozostanie po 50 metrów.
Jako ostatni do swoich startów przystąpią najmłodsi uczestnicy Ostrowieckich Biegów Niepodległości, którzy zaznaczą swój udział w imprezie w biegach bez rywalizacji (nie będzie prowadzona klasyfikacja). Uczniowie klas I-III szkół podstawowych rozpoczną o godzinie 13.50, a przedszkolaki o 14.20.
Klasyfikacje i nagrody
Placówki prowadzone przez Gminę Ostrowiec Świętokrzyski podczas Ostrowieckich Biegów Niepodległości 2022 rywalizować będą o miano najlepszej szkoły (najliczniejszy udział w biegach i największy udział uczniów w stosunku do liczby uczniów szkoły) oraz przedszkola – na najliczniejszy udział w biegach. W rywalizacji szkół na najlepszych czekają nagrody finansowe na poprawę warunków organizacji zajęć sportowych, odpowiednio 2000zł (za I miejsce), 1500zł (II) i 1000zł (III).
Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale. Ponadto w każdej kategorii rocznikowej (poza przedszkolakami, uczniami oddziałów „0” oraz uczniami klas I-III szkół podstawowych) za zajęcie miejsc I – III wręczane będą pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Podstawą klasyfikacji jest kolejność uczestników na mecie, a nagrody muszą być odbierane osobiście. Członkowie sztafet rywalizujących w Sztafecie Niepodległości otrzymają medale za zajęcie miejsc I-III (dekoracja bezpośrednio po zakończeniu tej sztafety).
Zgłoszeń przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych można dokonywać grupowo lub indywidualnie.
Zgłoszeń grupowych może dokonać dyrekcja szkoły lub przedszkola na zasadach obowiązujących podczas międzyszkolnych zawodów sportowych – imienna lista uczestników z rocznikiem urodzenia i klasyfikacją do zajęć wychowania fizycznego, podpisana przez opiekuna – nauczyciela i dyrektora szkoły. Zgłoszeń grupowych można dokonać tylko osobiście (nauczyciel reprezentujący szkołę lub przedszkole) w terminie od 7 do 8 listopada w Dziale Organizacji Imprez i Marketingu MOSiR ul. Świętokrzyska 11 pokój 2.30. Po tym terminie zgłoszenia grupowe nie będą przyjmowane.
Zgłoszeń indywidualnych do udziału w zawodach można dokonać tylko osobiście 12 listopada w godzinach od 9.00 do 10.30 w biurze zawodów (oznaczony namiot na wprost bramy wejściowej na teren Miejskiego Stadionu Sportowego KSZO przy ul. Świętokrzyskiej 11). Indywidualnych zgłoszeń mogą dokonać tylko rodzice/opiekunowie prawni, równocześnie dostarczając zgodę na udział dziecka w zawodach wraz z zaświadczeniem lub oświadczeniem o stanie zdrowia.

Piłkarski Dzień Niepodległości
Przypominamy, że 12 listopada w ostrowieckiej hali rozegrany zostanie Piłkarski Dzień Niepodległości. Mecze rozpoczną się o godz. 14. W turnieju wystartuje 6 drużyn: Oldboys Opole, Oldboys Lublin, Oldboys Radom, Oldboys KSZO i lokalne ekipy Publimy i Scorpiona. Oczywiście obowiązuje limit wieku 35+. Na zawodach zobaczymy byłych piłkarzy KSZO i nie tylko. Zagrają m.in. byli piłkarze m.in. Radomiaka, Motoru Lublin i Górnika Łęczna. Będą także mecze pokazowe zespołów młodzieżowych KSZO.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *