Nie dane mu było zapomnieć (wideo)

Pod koniec sierpnia 2022 r., w Lipniku,  funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego opatowskiej jednostki zauważyli nadjeżdżającego z naprzeciwka kierującego motocyklem, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze oraz jechał na jednym kole. Policjanci niezwłocznie zawrócili i podali sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący motocyklem je zignorował i gwałtownie przyspieszył oddalając się w kierunku Opatowa, popełniając przy tym szereg wykroczeń. Mundurowi po podjęciu pościgu, ostatecznie stracili motocyklistę z pola widzenia.

-Być może kierujący jednośladem zapomniał już o swoim występku, jednak skrupulatna praca funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Opatowskiej jednostki doprowadziła do ustalenia jego personaliów –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna –Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Okazał się nim 22–letni mężczyzna z powiatu sandomierskiego. W dniu 14 listopada 2022 r. 22-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Przepis art. 178B Kodeksu karnego stanowi, że kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ostateczny wyrok  tej sprawie wyda sąd.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *