SM „Krzemionki”. Konflikt trwa…

Konflikt w Spółdzielni Mieszkaniowej Krzemionki pomiędzy częścią mieszkańców a zarządem nie wygasa. Kolejna jego eskalacja ma właśnie miejsce teraz, po tym, jak Zarząd Spółdzielni odwołał zaplanowane na 24 i 25 listopada Walne Zgromadzenie SM „Krzemionki”. O całej sprawie pisaliśmy:  https://ostrowiecka.pl/2022/11/14/krzemionki-odwoluja-walne-nie-brakuje-zaskoczonych/

– Tej decyzji nie zaakceptowała grupa członków, którzy wywiesiła na klatkach schodowych komunikat Zarządu o Walnym, które ma się odbyć 24 i 25 listopada w ODS Malwa. -Kontratak przeprowadził Zarząd, który zerwał jedne i powiesił swoje o odwołaniu Walnego – mówi Robert Cedro,  kandydat do rady nadzorczej SM „Krzemionki” w planowanych wyborach. Mieszkańcy nie zamierzają skapitulować i sami wzięli się za organizację Walnego. Zostanie na nim przeprowadzone głosowanie oraz wybór nowych członków Rady Nadzorczej. Jeżeli w czwartek i piątek członkowie Spółdzielni nie zostaną wpuszczeni do budynku ODS Malwa, w którym właśnie rozpoczął się remont, to odbędzie się ono pod budynkiem lub w innym miejscu.

Na takie działania zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” wydał następujące stanowisko:

„Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki” w związku z coraz częściej pojawiającymi się informacjami o rzekomo mającym się odbyć Walnym Zgromadzeniu w dniu 24 listopada 2022 r. zdecydowanie oświadcza, iż Walnego Zgromadzenia na ten dzień nie zwołał.

Inicjatywa grupy Mieszkańców, która od 18 listopada 2022 r. pod osłoną nocy rozpowszechniała zawiadomienia o Zgromadzeniu była i jest nielegalna i odbyła się poza jakimkolwiek uzgodnieniem z Zarządem Spółdzielni.

W sprawie nielegalnej próby zwołania Walnego Zgromadzenia wbrew przepisom ustawy Prawo Spółdzielcze oraz wbrew Statutowi Spółdzielni zostały powiadomione organy ścigania.

Podkreślamy, iż samowolnie zwołane Zgromadzenie bez wypełnienia wszelkich koniecznych dla jego skuteczności warunków nie będzie miało żadnej mocy prawnej” – twierdzi Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej „Krzemionki”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *