Trwają ustalenia w sprawie harmonogramu robót na największej inwestycji drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem ruszy bardzo ważna i długo wyczekiwana przez mieszkańców rozbudowa drogi wojewódzkiej 754 w Ostrowcu Świętokrzyskim wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej. Inwestycja będzie przebiegała przez centrum miasta, co wiąże się z pewnymi utrudnieniami dla ostrowczan.

Jak poinformował Przemysław Chruściel ze Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach, wykonawca zadania – firma Mota-Engil Central Europe S.A. przedłożył projekty tymczasowej organizacji ruchu,  dotyczące rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 754, w dn. 16 -17 listopada br. do zaopiniowania w następujących instytucjach: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim, Starosta Ostrowiecki, Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach, Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Ostrowcu Świętokrzyskim, Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Jak informuje Jerzy Wrona, dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, po uzyskaniu pozytywnych opinii będzie możliwe zatwierdzenie tych projektów przez  Marszałka Województwa, jako organu zarządzającego ruchem na drogach wojewódzkich. Po ich akceptacji wykonawca wdroży tymczasową organizację ruchu i przystąpi do prac, zarówno w zakresie robót branżowych, jak i rozbiórkowych, dotyczących obiektu mostowego oraz części drogowej.

Przypominamy, że koszt zadania to prawie 137 mln zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych wynosi niecałe 87 mln zł. Reszta kwoty, tj. blisko 50 mln zł pochodzi z budżetu województwa świętokrzyskiego.

Print Friendly, PDF & Email

3 thoughts on “Trwają ustalenia w sprawie harmonogramu robót na największej inwestycji drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

 • 25 listopada 2022 at 18:41
  Permalink

  Ważne ustalenia, o których nie dowiedzieliśmy się z artykułu.

  Reply
 • 26 listopada 2022 at 08:11
  Permalink

  Znowu wiele pustosłowia i frazesów żeby tylko zaistnieć w mediach i chyba zamaskować wieloletnią opieszałość i piętrzenie trudności w podjęciu decyzji o wykonaniu tej renowacji ostrowieckiej ulicy.
  Róbcie co macie robić , ukończcie inwestycję i dopiero oplatajcie te znane wyświechtane słowa o ważności ruchu drogowego naszej Alei.
  Mniej słów a więcej prac.

  Reply
  • 26 listopada 2022 at 13:50
   Permalink

   Dokładnie .Zrobili armagedon komunikacyjny i zamiast szybko uruchomić ruch przez wiadukt w Brezelii to się nic tam nie dzieje .Jeżdżę co dzień i widzę.Jak PIS chciał budować most to się nie zgodzili obecnie rządzący.

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *