CELSA „Huta Ostrowiec” kupiła ponad pięciohektarową nieruchomość w swoim sąsiedztwie

Koniec roku w Ostrowcu Świętokrzyskim przyniósł gigantyczną transakcję na rynku nieruchomości. CELSA „Huta Ostrowiec” Sp. z o.o. nabyła nieruchomości w swoim sąsiedztwie, a także maszyny i urządzenia od DP Invest – spółki zależnej od Drozapol- Profil S.A. Łączna wartość transakcji to blisko 20 mln złotych.
Zarząd Drozapol -Profil S.A. w specjalnym komunikacie poinformował o całej transakcji, gdzie czytamy m.in. iż doszło do sprzedaży nieruchomości położonej w Ostrowcu Św. przy ul. Antoniego Hedy pd. „Szary” 32, w skład której wchodzi prawo wieczystego użytkowania zabudowanej działki o powierzchni 1,6352 ha. Sprzedażą objęte zostały wszystkie zabudowy ww. nieruchomości. Cena sprzedaży ustalona została w wysokości 4.520.000,00 zł netto plus VAT. Zarząd Spółki poinformował także, iż w dniu 14 grudnia 2022 r. spółka zależna DP INVEST Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy, w której Drozapol -Profil S.A. posiada 100% udziałów, również dokonała sprzedaży firmie CELSA „Huta Ostrowiec” Sp. z o.o. nieruchomości położonej w Ostrowcu Św. przy ul. Antoniego Hedy pd. „Szary” 34, w skład której wchodzi prawo wieczystego użytkowania zabudowanej działki o powierzchni 3,6786 ha. Sprzedażą objęte zostały wszystkie zabudowy ww. nieruchomości. Cena sprzedaży ustalona została w wysokości 14.800.000,00 zł plus VAT.
Z komunikatu można dowiedzieć się, że CELSA „Huta Ostrowiec” Sp. z o.o. nabyła też kilka maszyn, na które składają się m.in. suwnice znajdujące się w sprzedawanych obiektach oraz
maszyny wykorzystywane do produkcji zbrojeń budowlanych. Łączna wartość transakcji wyniosła 1.510.000,00 zł netto plus VAT.
– Potwierdzam zawarcie transakcji z DP Invest oraz Drozapol, która umożliwi rozwój naszej działalności w Ostrowcu Świętokrzyskim w najbliższym sąsiedztwie huty- mówi Szymon Czechowski, dyrektor prawny Compliance i Relacji Zewnętrznych CELSA „Huta Ostrowiec”.
Transakcja potwierdza, że producent stali będzie starał się znaleźć na rynku miejsce na produkt bardziej przetworzony,. Przypomnijmy, że ostrowiecka huta Celsa już dwa lata temu kupiła potentata w produkcji zbrojeń, który realizował chociażby Złote Tarasy w Warszawie, Stary Browar w Poznaniu. Celsa Huta Ostrowiec kupiła przedsiębiorstwo Stal-Service, specjalizujące się w produkcji zbrojeń konstrukcyjnych i przetwórstwie stali zbrojeniowej dla budownictwa.
– Zakup Stal-Service to kolejny krok Celsy, mający na celu pełną pionową integrację łańcucha wartości w obszarze sektora stalowego dla budownictwa – mówił nam wówczas dyrektor Szymon Czechowski,. Do tej pory Celsa zintegrowała pełny łańcuch wartości od zakupu złomu, odbioru i przetwarzania, transportu, produkcji stali, produktów gotowych i półproduktów. Przejęcie Stal -Service uzupełnia ofertę Celsa w obszarze przetwórstwa oraz dystrybucji stali dla branży budowlanej.
– W ostatnim czasie jako Gmina Ostrowiec Świętokrzyski przeprowadziliśmy duże inwestycje infrastrukturalne w rejonie huty- mówi prezydent Jarosław Górczyński. Mam na myśli powstanie Ostrowieckiego Kompleksu Inwestycyjnego przy ul. Przemysłowej czy nowego układu komunikacyjnego wraz z nową bazą MZK przy głównej bramie Celsy. Na wiosnę rozpoczynamy budowę nowych dróg do bramy nr 3 huty. Jest to spore przedsięwzięcie. Jak widzimy takie podejście już przynosi efekty. W tej lokalizacji duży teren przemysłowy o powierzchni ponad 5 ha pod budowę fabryki nabyła spółka z Podkarpacia. Kolejna firma produkcyjna kupiła opuszczoną i zdegradowaną halę, którą w nowym roku będzie modernizować. Najnowsza transakcja Celsy nie miałaby sensu bez nowej infrastruktury, którą tutaj stworzymy. Jako gospodarza miasta, cieszy mnie fakt, że huta dywersyfikuje swoją działalność i przygotowuje się do zmian oraz nowych wyzwań. To świadczy o odpowiedzialności inwestora.
Co ciekawe, CELSA „Huta Ostrowiec” Sp. z o.o. znalazła się na 134 miejscu Listy 2000 ogłaszanego przez redakcję „Rzeczpospolitej” po raz 21 – zestawienia dużych i średnich firm działających w naszym kraju. 

fot. Tomasz Barski

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *