Zatrzymano 23 osoby, które zdecydowały się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu

W wigilijną noc, funkcjonariusz Oddziałów Prewencji Policji w Warszawie przebywający w czasie wolnym od służby na terenie powiatu opatowskiego, zauważył, że pojazd jadący przed nim zatrzymał się w sposób nietypowy na jezdni. Nie wahając się podszedł do micro cara, aby sprawdzić co było powodem takiego zachowania.

-Okazało się, że za kierownicą siedział kompletnie pijany 37–latek –mówi młodszy aspirant Katarzyna Czesna -Wójcik, oficer prasowy KPP w Opatowie. Funkcjonariusz zabezpieczył pojazd i uniemożliwił kierującemu aby dalszą jazdę. Następnie powiadomił mundurowych z opatowskiej jednostki, którzy po przybyciu na miejsce  poddali mężczyznę badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W jego organizmie były blisko 3 promile alkoholu.

Na jazdę pod wpływem alkoholu zdecydował się również 22–latek z powiatu kieleckiego. W dniu 26 grudnia 2022 r., krótko po godz. 6, w Baćkowicach, kierowanym przez siebie oplem wjechał do przydrożnego rowu. Badanie alkomatem wykazało, że miał w swoim organizmie blisko 1,3 promila alkoholu. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania żadnym pojazdem.

Na terenie powiatu ostrowieckiego odnotowano jedynie 6 niegroźnych kolizji. Funkcjonariusze wyeliminowali również z ruchu 3 nieodpowiedzialnych kierowców.

-Jako pierwszy w ręce mundurowych „wpadł” 59-letni mieszkaniec województwa małopolskiego –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Został on zatrzymany do kontroli drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim na ul. Zagłoby kilka minut po godz. 12. Podróżował po terenie naszego powiatu pojazdem marki Ford pomimo cofniętych uprawnień. Kilka godzin później, w miejscowości Waśniów, policjanci drogówki skontrolowali pojazd marki Toyota, którym kierował 68-latek. Mieszkaniec gminy Waśniów wsiadł za kierownicę swego pojazdu pomimo orzeczonego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Z kolei następnego dnia mundurowi podjęli interwencję wobec 72-letniego mieszkańca gminy Waśniów, który mając ponad promil alkoholu w organizmie kierował pojazdem marki Citroen.

Finał tych podróży odbędzie się w sądzie. Mężczyznom grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach świętokrzyskich doszło do trzech wypadków. Rannych zostało pięć osób, nikt nie zginął. Policjanci odnotowali blisko 100 kolizji i ujawnili 22 pijanych kierowców. Zatrzymano 22 osoby, które zdecydowały się prowadzić samochód pod wpływem alkoholu. Mundurowi zatrzymali także siedem praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

W czasie ubiegłorocznych świąt, w województwie świętokrzyskim, nie stwierdzono żadnego wypadku, a tylko 88 niegroźnych kolizji. Policjanci ujawnili 13 kierujących będących pod wpływem alkoholu oraz zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *