Pierwsze utrudnienia w związku z rozbudową drogi nr 754

Wszystko wskazuje na to, że już niebawem ostrowieccy kierowcy odczują pierwsze utrudnienia w ruchu związane z realizacją zadania drogowego „Rozbudowie drogi wojewódzkiej nr 754 na odcinku od km 0+000 do km 1+912 w Ostrowcu Św. wraz z rozbudową mostu na rzece Kamiennej”.
-Bardzo wiele pytań dotyczący przebudowy drogi nr 754, w tym Alei 3 Maja trafia do mnie, najczęściej zadawane pytania to : kiedy wreszcie zacznie się remont i kiedy zostanie zamknięty most na rzece Kamiennej?- mówiła na spotkaniu z dziennikarzami Magdalena Zieleń, radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Jak przyznała radna sejmiku, mimo iż firma jest związana terminami w umowie doskonale rozumie, że most na Alei 3 Maja nie powinien być zamknięty przed oddaniem węzła Brezelia,  realizowanego w ramach innej inwestycji.
– W związku z tym prowadzimy również rozmowy z wykonawcą prac na tzw. „małej obwodnicy” Ostrowca, w ciągu której jest węzeł Brezelia – mówi M. Zieleń. Wszystko wydawałoby się proste, ale aby móc położyć warstwę bitumiczną, muszą być spełnione odpowiednie warunki. Powierzchnia musi być sucha, a temperatura nie może być niższa niż 5 stopni Celsjusza. Z doświadczenia  wiadomo, że te warunki są do osiągnięcia na przełomie kwietnia i maja. Firma chce jak najszybciej otworzyć węzeł Brezelia, natomiast na te dogodne uwarunkowania musi poczekać. Jeżeli wszystko będziedobrze, węzeł Brezelia zostanie oddanyna przełomie kwietnia i czerwca 2023 roku. Wtedy będzie można zamykać most na rzece Kamiennej.
Jak mówi radna Magdalena Zieleń, na chwilę obecną teren budowy drogi Nr 754 przekazany jest wykonawcy, a więc jego zarządcą nie jest już więc Urząd Marszałkowski.
– Na dzień dzisiejszy firma uzyskała też zgody na tymczasową organizację ruchu- mówi. Widzimy, że w ciągu drogi Radwana zgromadzone są materiały budowlane. Rozmawiałam z  wykonawcą,który potwierdza, że planuje rozpoczęcie prac 24 stycznia br. Prace, które będą nam już utrudniały poruszanie się po Ostrowcu Świętokrzyskim, to znaczyzostanie zamknięta ulica Radwana,fragment od strony osiedla Ogrody. Fragment od ulicy Polnej do Okólnej będzie pozostawiony dla ruchu kołowego. Widzimy także zgromadzony sprzęt przy moście na rzece Kamiennej, który sprowadzi podwykonawca i będzie wykonywał przewierty pod dnem rzeki Kamiennej w celu ułożenia instalacji. Pytany przez nas o szczegóły inwestycji i pierwszych utrudnień Tomasz Banaś, kierownik Działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Mota -Engil Central Europe S.A. zapewnił, że w tym tygodniu poznamy szczegóły bowiem jeszcze dziś ma dojść do kluczowego spotkania.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Pierwsze utrudnienia w związku z rozbudową drogi nr 754

  • 20 stycznia 2023 at 15:13
    Permalink

    ” już niebawem ostrowieccy kierowcy odczują pierwsze utrudnienia” Śmieszne! Już począwszy od budowy tzw.”małej obwodnicy” są te utrudnienia i na Sandomierskiej miesza się ruch lokalny z tranzytem powodując długie korki.Pomyśleć że dojdą następne utrudnienia.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *