Powstanie membranowy dach nad widownią amfiteatru. Prace już startują (zdjęcia, wizualizacje)

Gmina Ostrowiec Świętokrzyski podpisała z Zakładem Remontowo-Budowlanym „ADMA” z siedzibą w Rytwianach umowę na budowę membranowego zadaszenia widowni amfiteatru w Parku Miejskim wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zadanie pochłonie kwotę 6 899 685,00 zł, z czego część środków pochodzi  Rządowego Funduszu „Polski Ład”.

– Ostrowiecki amfiteatr w Parku Miejskim ma widownie na 999 miejsc, która wypełnia się podczas organizowanych tutaj imprez, ale czasem na przeszkodzie stoi pogoda- mówi prezydent Jarosław Górczyński. W przypadku opadów, ale i upałów, każdy zamiast śledzić występy szukał schronienia, czy to przed deszczem, czy przed słońcem. Teraz wychodzimy naprzeciw przygotowując zadaszenie widowni, tego popularnego w naszym mieście obiektu.

Jak przyznaje prezydent konstrukcja, która powstanie będzie dość futurystyczna, z kolei jak dodaje prezes firmy wykonawczej Marian Macias, powstanie wyjątkowy obiekt.

– To dla nas bardzo trudne zadanie, ale liczymy, że powstały obiekt będzie okazały i niepowtarzalny- mówi prezes firmy „ADMA”, Marian Macias. Przed nami już niebawem wykonanie odwiertów pod sto pali. Sama konstrukcja oparta na stalowym wygięciu odcinka koła będzie wykonana w Holandii lub w Anglii. Co ciekawe przygotowanie konstrukcji pod montaż poszycia membranowego może być spawane jedynie w miesiącu sierpniu lub wrześniu.

Termin zakończenia realizacji inwestycji przewidziany jest na 380 dni od dnia zawarcia umowy (tj. do dnia 4 lutego 2024r.). W tym okresie większość imprez przeniesie się do innych lokalizacji, których w Ostrowcu Świętokrzyskim nie brakuje.

– Mimo prowadzonych prac imprezy kulturalno – rozrywkowe nie będą zakłócone, gdyż dysponujemy obiektami dostosowanymi do obsługi tego typu wydarzeń – mówi prezydent Jarosław Górczyński. Dziedziniec Ostrowieckiego Browaru Kultury, ale także niebawem liczę, że też budynek kina „Etiuda” będą miejscem głównych wydarzeń kulturalnych podczas prowadzonej tu inwestycji.

Zakres robót budowlanych zadania pn. „Budowa  zadaszenia widowni amfiteatru zlokalizowanego w Parku Miejskim im. Marszałka J. Piłsudskiego wraz z infrastrukturą towarzyszącą” obejmie:

– wykonanie posadowienia konstrukcji zadaszenia widowni amfiteatru – żelbetowe ławy oraz stopy fundamentowe posadowione na palach,

– prefabrykację i montaż konstrukcji stalowej zadaszenia widowni,

– montaż poszycia membranowego widowni wraz z niezbędnymi elementami mocującymi,

– wykonanie instalacji odwodnienia pokrycia dachowego,

– montaż oświetlenia widowni amfiteatru,

– roboty w zakresie wykonania instalacji uziemiającej,

– wykonanie rozdzielni głównej oraz tablicy sterowania oświetleniem TSO

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *