Fabryka Fryzur charytatywnie

Od siedmiu lat Salon Fryzjerski „Fabryka Fryzur” wspiera kobiety w trakcie leczenia onkologicznego, współpracując z Fundacją „Rak and Roll” i bezpłatnie obcinając włosy, które potem trafiają do Fundacji.
Jak przyznaje właścicielka salonu Magdalena Kamińska, wcześniej w miesiącu przyjmowała około 10 kobiet lub dziewcząt, decydujących się na przekazanie włosów w ramach wieloletniej akcji „Daj włos”, na peruki dla kobiet w trakcie chemio lub radioterapii. Dziś jest ich nieco mniej, jednak pomimo rosnącej inflacji, w tym kosztów utrzymania salonu i wzrostu cen materiałów, pani Magda nie rezygnuje z chęci pomagania. Nadal można tu oddać włosy, po uprzednim umówieniu się. Wśród stałych klientek salonu są zarówno te, które korzystały z tego rodzaju pomocy w trakcie leczenia, jak i te które systematycznie oddają włosy na peruki. Pani Magda przez lata pracy wysłuchała mnóstwo historii, w tym kobiet dotkniętych rakiem, które wspomina ze wzruszeniem i świadomością, jak bardzo ważne jest dla nich posiadanie włosów w trakcie tej trudnej, czasem nierównej walki. „Fabryka Fryzur” jest obecnie jedynym salonem w mieście, który działa charytatywnie dla Fundacji, dzieląc się dobrem z tymi, którzy tego potrzebują.
-Staram się pomagać i taka była moja idea od początku tworzenia salonu. Jest nieco trudniej, gdyż sytuacja salonów fryzjerskich na rynku jest ogólnie trudna, z uwagi na rosnące koszty, jednak wspieranie ludzi, w tym kobiet jest dla mnie bardzo ważne – mówi Magdalena Kamińska, właścicielka Fabryki Fryzur.
Warto dodać, że od stycznia tego roku zmieniły się zasady oddawania włosów dla Fundacji. Muszą to być włosy o długości minimum 35 centymetrów, naturalne, czyli nie farbowane ani nie rozjaśniane. Przed obcięciem nie należy myć ich z użyciem odżywek. Wcześniej, przed pójściem do salonu, należy wypełnić wniosek on-line z kodem qr na stronie Fundacji „Rak and Roll”.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *