Krytyka (nie)odpowiedzialna

Od kilku lat do ostrowieckiej komendy wpływała korespondencja przysyłana przez pewnego mieszkańca województwa mazowieckiego. Mężczyzna w swoich pismach często oskarżał policjantów o różne przestępstwa, m.in. przekroczenie uprawnień. W końcu sam doczekał się aktu oskarżenia z tego powodu.

-W przysyłanej regularnie korespondencji nadawca ewidentnie przekraczał granice – nie tylko przyzwoitości, ale nawet i prawa –poinformowało Biuro Prasowe KWP w Kielcach. W swoich „atakach” mężczyzna obrażał funkcjonariuszy, pojawiały się pomówienia, a udzielanie odpowiedzi na kolejne, raz po raz pojawiające się tego typu zarzuty, do łatwych nie należy. Jednak pomysłowość i inwencja twórcza autora nie powinny znajdować ujścia w kierowaniu takich epitetów pod adresem policjantów. Brak przyzwolenia na tego typu zachowania skutkował złożeniem przez kilku policjantów zawiadomień o zniesławienie. Prokuratura zajęła się sprawą, w związku z popełnionym przestępstwem pod koniec czerwca 2022 roku skierowano akt oskarżenia.

Jak widać, słowa mają swoją wagę i można za nie ponieść odpowiedzialność. Niestety zasmucającym w tej historii jest fakt, że mężczyzna nadal pisze nieprawdę o „ulubionych” policjantach, czego z pewnością nie pozostawią bez reakcji.

W swojej codziennej służbie policjanci regularnie spotykają się z różnymi atakami. Znieważenia, naruszenia nietykalności, pomówienia i zniesławienia stanowią niewątpliwie trudną i czasem rozczarowującą część zawodu zaufania publicznego.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *