Zapraszamy na XI Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie

Instytut Kultur i Języków Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu, Dom Spokojnej Książki i Uniwersytet Ludowy w Rżuchowie zapraszają na XI Ostrowieckie Spotkania Szekspirowskie.
23 kwietnia (dzień urodzin i śmierci Williama Szekspira oraz międzynarodowy Dzień Książki) odbędzie się projekcja sztuki Williama Szekspira pt. „Wiele hałasu o nic” w adaptacji teatru telewizji BBC. Projekcja, poprzedzona słowem wstępnym dra Pawła Kaptura z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, rozpocznie się o godz. 18.00 w niezwykłym miejscu dla wszystkich miłośników literatury i teatru – Domu Spokojnej Książki w Rżuchowie.
24 kwietnia to dzień tradycyjnych już wykładów dla młodzieży szkolnej, które od samego początku Ostrowieckich Spotkań Szekspirowskich stanowią fundament wydarzenia. Wykład dra Pawła Kaptura pt.: „William Szekspir: był, albo nie był. Tajemnica tożsamości”, ze względu na duże zainteresowanie, odbędzie się w dwóch turach o godz. 9.30 i 10.30 w Auli II Akademii Nauk Stosowanych im. Józefa Gołuchowskiego w Ostrowcu Św., ul Akademicka 12.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *