Pięcioro pasażerów Fiata Punto zginęło w wypadku w Boksycce – więcej faktów

W dniu 28 maja 2023 r. o godz. 4.37, w Boksycce na zakręcie przy zjeździe na obwodnicę, w zderzeniu dwóch aut osobowych śmierć poniosło pięć osób. Doszło tam do zderzenia Fiata Punto i Mercedesa. W fiacie podróżowało sześć osób, a w mercedesie jedna. Prokurator zatrzymał na 48 godzin kierowcę mercedesa.

Jako pierwsi na miejscu wypadku byli ostrowieccy strażacy. Sebastian Klaus z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim powiedział, że w fiacie Punto podróżowało sześć osób. W chwili przybycia jednostek, jedna z osób znajdowała się na zewnątrz pojazdu, a reszta była uwięziona w środku samochodu. Działania strażaków polegały na wydobyciu osób zakleszczonych w Fiacie Punto.

-Według wstępnych ustaleń policji wynika, że prawdopodobnie kierujący mercedesem, jadąc od Ostrowca Świętokrzyskiego, stracił panowanie nad pojazdem i zderzył się czołowo z pojazdem marki Fiat Punto -mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Niestety, pięć osób, jadących fiatem, poniosło śmierć na miejscu. W wypadku śmierć poniosły osoby w wieku od 72 do 18 lat, cztery pochodziły z powiatu ostrowieckiego, a jedna z powiatu opatowskiego.

W wypadku zginęli: mężczyźni w wieku – 72, 43 i 19 lat oraz dwie kobiety w wieku 38 i 18 lat. Wszyscy podróżowali Fiatem Punto. Wypadek przeżył 16-letni chłopiec, który trafił do szpitala – najpierw do Kielc, a potem śmigłowcem do Łodzi. Pięć osób z fiata było spokrewnionych. Cztery osoby pochodziły z gminy Bodzewchów. 18-latka była mieszkanką powiatu opatowskiego. Wracali z wesela.

-Byłem osobiście na miejscu wypadku –mówi Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski. To, co tam zastałem, pozostanie długo w mojej pamięci. Stała się rzecz straszna, wielka tragedia. Sprawa została u nas zarejestrowana.

Z obrażeniami do szpitala pojechał także kierujący mercedesem – 38-latek. Policjanci poinformowali, że mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu lub narkotyków.

W dniu 29 maja 2023 r. prokurator Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, informował, że kierowca mercedesa został zatrzymany w charakterze podejrzewanego o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Na razie nie postawiono mu żadnych zarzutów. Śledczy czekają na wyniki badania krwi kierowcy mercedesa. Postępowanie w toku.

Wójt Jerzy Murzyn zdecydował, że rodziny ofiar wypadku, mieszkańcy gminy Bodzechów, otrzymają pomoc psychologiczną oraz wszelką inną, oczywiście na koszt Gminy.

Na miejscu wypadku pracowało kilka zastępów Straży Pożarnej, załogi karetek pogotowia oraz Policja i Prokurator. W trakcie czynności policyjnych zabezpieczono ślady na miejscu wypadku, a samochody, zostaną poddane dokładnym ekspertyzom. Biegły z zakresu badania wypadków drogowych ma ustalić przebieg zdarzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *