Razem z Łukaszem Dybcem zapraszamy na obchody 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego

Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego zwraca uwagę na to, że 2023 rok jest szczególny dla polskiego boksu. Obchodzimy bowiem 100 lat powstania organizacji. Bokserska centrala wierzy, że celebrowanie tego wydarzenia będzie okazją do wspólnego spędzenia czasu, umożliwi spotkania z byłymi mistrzami olimpijskimi, ciekawymi osobistościami świat sportu, polityki, biznesu, a przede wszystkim przyczyni się do integracji całego środowiska bokserskiego, łącząc pokolenia wychowane w sportowym duchu. Główne uroczystości został zaplanowane na dniach od 9 do 11 czerwca w Kielcach.
W historii Igrzysk Olimpijskich polscy pięściarze zdobyli aż 43 medale, w tym 8 złotych. Swój przyjazd na obchody potwierdzili m.in. słynni bokserzy Marian Kasprzyk i Jerzy Rybicki. Na Ziemi Kieleckiej odbędą się m.in.: Obchody Ogólnopolskiego Dnia Boksu Olimpijskiego, III Forum Boksu, II Międzynarodowe Targi Branży Bokserskiej, Mecz Suzuki Boxing Night, Uroczysta Gala Jubileuszowa.


Pierwszego dnia, tj. w piątek 09.06 zaplanowano m.in.: Kwadrans z Mistrzem, seminarium dotyczące historii polskiego boksu, spotkanie autorskie z Leszkiem Błażyńskim i Mistrzem Olimpijskim Marianem Kasprzykiem – promocja książki “Spowiedź Mistrza”, walka towarzyska boksu na wózkach inwalidzkich.
Z kolei w sobotę 10.06 na gości czekają np. Kwadrans z Mistrzem, Spotkanie z Olimpijczykami, mecz bokserski w ramach Międzywojewódzkiej Ligi Juniorów, pokaz wyszkolenia żołnierzy z 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz przelot samolotów wojskowych.
I w piątek, i sobotę odbędą się m.in.: bloki szkoleniowe, piknik wojskowy, konkursy w strefie ringów itp.
Nie zabraknie prób pobicia rekordów: 9 czerwca – w ciągłej pracy na worku bokserskim i 10 czerwca – rekord Polski w treningu bokserskim.
Pierwszy dzień zakończy Gala bokserska Suzuki Boxing Night, a drugi – uroczysta Gala Obchodów 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego.
Spotkanie obfitować będzie w moc wydarzeń sportowych i kulturalnych. Zaproszenie do współpracy przyjęło polskie wojsko, które przygotowało na te dni niepowtarzalne
atrakcje. W tym czasie cała bokserska rodzina podejmie próbę pobicia zeszłorocznego rekordu w treningu bokserskim na wolnym powietrzu.

-Przewidujemy pokazy, rywalizację sportową i konkursy z nagrodami. Zwieńczeniem piątkowego dnia będzie największa organizowana dotychczas Gala Suzuki Boxing Night, do udziału w której zapraszamy wszystkich przybyłych na obchody gości. Program został przygotowany tak, by każdy -bez względu na wiek- znalazł dla siebie coś ciekawego, co na długo pozostawi we wspomnieniach- podkreśla wiceprezes PZB, ostrowczanin Łukasz Dybiec. -Obchody 100-lecia to wydarzenie, które ma miejsce raz na sto lat. Dla wielu z nas to jedyna okazja by celebrować tę okrągłą rocznicę. Ważne jest byśmy celebrowali ją wspólnie. Dlatego zachęcamy wszystkich zawodników, zawodniczki, trenerów, sędziów, działaczy i sympatyków boksu do przyjazdu do Kielc, gdzie na halach Targów Kielce przy ul. Zakładowej 1 będziemy świętować nasze Stulecie. Przyjedźcie, zaproście Waszych bliskich, rodziny, kolegów i koleżanki. Bądźmy razem, niech wszyscy zobaczą jak wspaniałą i wielką jesteśmy Rodziną. Do zobaczenia w Kielcach!

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *