Kradli kosmetyki

W dniu 31 maja 2023 r., kilka minut przed godz. 11, ostrowieccy policjanci zostali skierowani na interwencję do jednej z drogerii na terenie miasta. Z przekazanych informacji wynikało, że pracownik ochrony ujął tam sprawczynię kradzieży.

-Po przybyciu na miejsce mundurowi ustalili, że łupem 22-letniej mieszkanki gminy Bodzechów padły rożnego rodzaju kosmetyki o wartości blisko 1.800 złotych –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ponadto wyszło na jaw, że ta sama nieuczciwa klientka dzień wcześniej dopuściła się podobnego czynu w innym sklepie tej samej sieci. Łącznie wartość strat pokrzywdzony wycenił na kwotę blisko 2.100 złotych. Funkcjonariusze podczas przeszukania miejsca zamieszkania 22-latki odzyskali część skradzionych łupów.

Młoda mieszkanka gminy Bodzechów usłyszała zarzuty. Kodeks karny za tego rodzaju przestępstwo przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu i Przestępczości Nieletnich ostrowieckiej komendy zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Bodzechów. Pod koniec kwietnia w jednej z ostrowieckich aptek dokonał kradzieży.

-Mężczyzna został dowieziony do komendy, gdzie jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty kradzieży –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało łupem 39-latka padły rożnego rodzaju markowe kosmetyki o wartości ponad 930 złotych.

W związku z tym, że  sprawca działał w warunkach recydywy grozi mu teraz wyższy wymiar kary. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *