Oparzenia słoneczne – jak im zapobiegać i jak sobie z nimi radzić?

Jak zapobiegać oparzeniom słonecznym?

W myśl zasady, iż lepiej zapobiegać, niż leczyć, również w tym wypadku profilaktyka będzie najbardziej istotna. Czy możemy zapobiec powstawaniu oparzeń słonecznych? Oczywiście, że tak. Istnieje szereg kremów, które zawierają wysokie filtry ochronne, które chronią skórę przed oparzeniem. W ich składzie możemy również znaleźć cenne składniki nawilżające, dzięki czemu skóra wspaniale prezentuje się latem. Taki produkt warto zaaplikować na skórę na 30 minut przed wyjściem na słońce. Pamiętajmy również o ponownej aplikacji kremu po upływie 2 – 3 godzin.

Skutki nadmiernej ekspozycji na słońce:

  • obrzęk, rumień, zaczerwienienie
  • uczucie pulsacji
  • łuszczenie się naskórka
  • pęcherze
  • bół, dyskomfort
  • uczucie ciepła
  • tkliwość
  • podrażnienie
  • obniżony nastrój 

Jak radzić sobie z oparzeniem słonecznym? 

Przede wszystkim warto wyciągnąć wnioski na przyszłość i pamiętać o tym, aby zadbać ochronę przeciwsłoneczną. 

Jeżeli już mamy do czynienia z oparzeniem, a jego objawy są dokuczliwe, warto wspomóc skórę odpowiednimi składnikami. Jaki preparat na oparzenia słoneczne wybrać? Przede wszystkim warto sięgać po takie, które wyciszą, załagodzą skórę, ale również nawilżą i pomogą w procesie regeneracji. 

Idealnym rozwiązaniem będzie krem na oparzenia słoneczne, który będzie opatrunkiem dla podrażnionej skóry. 

Bardzo cennym elementem pielęgnacji tak uwrażliwionej skóry będzie jej schładzanie. W pierwszej kolejności można skorzystać z chłodnej kąpieli lub prysznica, który przyniesie ulgę, kolejno zaaplikować krem, który wcześniej można schłodzić w lodówce. 

Przed aplikacją kremu, można również wykonać delikatny masaż przy pomocy kostek lodu, owiniętych w łagodny dla skóry materiał. 

Kiedy skóra jest uszkodzona i podrażniona, nie zaleca się stosowania peelingów złuszczających, nawet jeżeli skóra łuszczy się, powinna zregenerować się sama, nie przyspieszamy tego procesu. 

Nie zapominajmy również o nawodnieniu organizmu. Na uwrażliwioną skórę, warto zakładać lekkie, lejące materiały (ciasne ubrania mogą być w tym czasie dużym dyskomfortem).

W ofercie sklepu internetowego Topestetic możecie znaleźć szereg produktów, które będą przydatne w przypadku oparzenia słonecznego, ale i również takie, które pomogą Wam zapobiec takim działaniom (mowa tutaj oczywiście o kremach z filtrem ochronnym). Jeżeli zastanawiacie się, jaki kosmetyk będzie dla Was najlepszy na oparzenia słoneczne, koniecznie sprawdźcie, co możecie znaleźć w tym wyjątkowym sklepie:

https://www.topestetic.pl/oparzenie-sloneczne

Jeżeli szukacie kremowych kosmetyków, które wspomogą proces regeneracji skóry, a także silnie ją załagodzą, koniecznie sprawdźcie, jakie kremy możecie zakupić w sklepie internetowym Topestetic:

https://www.topestetic.pl/krem-na-oparzenia-sloneczne

Wybór kosmetyków w sklepie internetowym Topestetic.pl jest niezwykle bogaty. Znajdziecie w nim nie tylko kosmetyki do ciała, ale również i do pielęgnacji twarzy, włosów, stóp i dłoni. Do każdego zamówienia dokładane są specjalnie dobrane próbki, które pozwolą poznać Wam inne, ciekawe kosmetyki (różnych marek, zarówno tych polskich, jak i zagranicznych). Oprócz dołączonych próbek, możecie spodziewać się również drobnego upominku od sklepu. Wysyłka w sklepie jest zawsze bezpłatna, niezależnie od tego, na jaką kwotę złożycie zamówienie. Doskonałą opcją dla tych z Was, którzy nie wiedzą jaki produkt będzie najlepszy na dany problem, jest bezpłatna porada kosmetologów, którzy służą swoją fachową wiedzą poprzez czat, telefonicznie, jak również mailowo.

Lato, codzienne plażowanie i piesze wycieczki sprzyjają oparzeniom słonecznym. Zdecydowanie bardziej bezpiecznym rozwiązaniem jest zadbanie o skórę, zanim dojdzie do oparzenia. Współczesny rynek kosmetyczny oferuje szeroki wybór produktów ochronnych. Możemy wybierać między lekkimi kremami, bogatymi balsamami i łagodnymi mgiełkami. Każdy znajdzie coś dla siebie – jest to jedynie kwestia doboru odpowiedniej formuły produktu. Często zdarza się jednak, że mimo stosowanej ochrony, nie mamy możliwości reaplikacji produktu i nasza skóra staje się zaczerwieniona i uwrażliwiona. Wówczas warto sięgać po produkty, które wspomogą ją w procesie regeneracji.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *