Przykre skutki picia wódki

W dniu 26 października 2023 r. policjanci z Komisariatu Policji w Bodzentynie zatrzymali 41–letniego mieszkańca gminy Nowa Słupia, który jest podejrzany o przywłaszczenie powierzonego mu mienia i kradzież biżuterii.

-Rzecz działa się 21 października 2023 r., kiedy to 41–latek spożywał trunki z pokrzywdzonym, od jakiegoś czasu mieszkającym u niego –informują policjanci. Po zakończeniu spotkania pokrzywdzony w mieszkaniu 41–latka zostawił na przechowanie gotówkę, telefon, ubrania oraz agregat prądotwórczy. Wartość tych rzeczy oszacowano ponad 1.700 złotych. Gdy następnego dnia przyszedł je odebrać, 41-latek oświadczył, że ich nie ma. Jak się później okazało, kłamał, bowiem bodzentyńscy stróże prawa w jego mieszkaniu, za wanną znaleźli część przywłaszczonego mienia. Nie było tam agregatu, który jak tłumaczył policjantom, 41–latek sprzedał.

W trakcie czynności w jego mieszkaniu, pod materacem łóżka funkcjonariusze znaleźli również biżuterię, będącą własnością  partnerki 40-latka, która wraz z nim przez chwilę pomieszkiwała u podejrzanego. Nieuczciwy gospodarz wykorzystał chwilę nieuwagi 38-latki i wyciągnął kosztowności z jej torebki. Wartość  skradzionej biżuterii została wyceniona przez właścicielkę na łączną kwotę 10.000 złotych.

41–latkowi za przywłaszczenie i kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *