Jedna osoba zginęła w wypadku w Starej Słupi

W dniu 30 października 2023 r., ok. godz. 16, w Starej Słupi na łuku drogi gminnej, w wypadku jedna osoba zginęła, a druga po akcji reanimacyjnej została zabrana śmigłowcem do szpitala. Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku mężczyzna został tymczasowo aresztowany przez sąd.

Jak podała młodszy aspirant Małgorzata Perkowska -Kiepas, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że 31-latek prowadzący volkswagena passata, na łuku drogi stracił panowanie nad autem, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z seatem. W seacie podróżowało dwie osoby: 81-letni kierowca i 78-letnia pasażerka. Strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, by wykonać dostęp do poszkodowanych. Podjęta została akcja reanimacyjna w stosunku do obu tych osób. Mężczyzna zmarł, kobieta została zabrana przez pogotowie lotnicze do szpitala.

Badanie alkomatem nie wykazało, by 31–latek był nietrzeźwy. Kierujący volkswagenem został zatrzymany, pobrano od niego krew do badań. Wiadomo, że nie powinien prowadzić auta, bo ma aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami.

-Wystąpiliśmy do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Świętokrzyskim z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 31-latka na okres trzech miesięcy –mówi Prokurator Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim, Cezary Skalmierski. Mężczyzna ma postawione dwa zarzuty: spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz niestosowanie się do zakazu kierowania pojazdami.

W dniu 2 listopada 2023 roku Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim uwzględnił wniosek prokuratora i zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania wobec 31-letrniego kierowcy volkswagena passata na okres trzech miesięcy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *