Za dużo błędów i złych wyborów… Porażka siatkarek KSZO SMS w pięciosetowym boju z Solną Wieliczka

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – WTS SMS Solna Wieliczka 2:3 (23:25, 25:16, 25:19, 22:25, 11:15).

KSZO SMS: Mich, Kryvoruchko, Werocy, Gruchaj, Nowak, Kłosowska, Mendzelewska (libero) oraz Pawlik. Trener: Piotr Brodawka.

Solna: Kozak, Dynur, Mółka, Sowa, Boryło, Stabach, Pieczko (libero) oraz Madej, Bielecka, Kulig (libero). Trener: Marek Skrobot.

Najlepsze zawodniczki: Joanna Pawlik (KSZO SMS) -Aleksandra Bielecka (Solna)

Sędziowali: pierwszy sędzia – Damian Wylotek,  drugi sędzia -Michał Kozieł.

Mecz trwał: 2 godziny 16 minut.

Widzów: 150.

Siatkarki KSZO SMS mogły i powinny ten mecz wygrać. Niestety, zdobyły tylko jeden punkt, popełniając w różnych fazach spotkaniach zbyt wiele błędów i złych wyborów – czy to na rozegraniu, czy w ataku…

Spotkanie nie zaczęło się dla słabo prezentujących się na zagrywce ostrowczanek dobrze. W I secie przegrywały bowiem 0:3, 5:7 i 8:10. Co prawda  objęły prowadzenie 16:15, ale rywalki dwukrotnie zatrzymały nasz zespół blokiem, a przy stanie23:24 piłka po ataku Joanny Pawlik zatańczyła na siatce i wypadła na aut. W ten sposób Solna objęła prowadzenie w meczu.

Dwie następne partie toczyły się przy przewadze podopiecznych Piotra Brodawki. Ostrowiecka drużyna lepiej serwowała. W II secie KSZO SMS prowadził 6:1, 9:5, 14:9, 18:10 i 19:14. Tym razem seta Asia Pawlik zakończyła  asem. Z kolei w III lecie KSZO SMS prowadził 12:8. Od stanu 12:12 rywalki wyrównały grę, ale nijak nie mogły sobie w samej końcówce seta poradzić z atakami Anastazji Kryvoruchko i ostrowiecki team objął prowadzenie w meczu. Konia z rzędem temu, kto spodziewał się w tym momencie załamania dyspozycji naszego zespołu.

Od początku IV seta siatkarki z Wieliczki wypracowały sobie dwu i trzypunktowe prowadzenie. W końcówce Ola Mich wyrównała na 19:19 po asie serwisowym, ale szybko przeciwniczki znów zdobyły przewagę. Seta zakończył autowy atak Kryvoruchko i atak w antenkę Pawlik. W V secie wyrównana gra toczyła się do stanu 9:8 dla KSZO SMS. Później jednak błędy na siatce i dość mało urozmaicone rozegranie pozwoliły ekipie z Wieliczki na zwycięstwo w całym spotkaniu.

Przebieg tie-breaka: 1:0, 2:0, 2:1, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 6:4, 6:5, 6:6, 6:7 (czas KSZO), 7:7, 7:8, 8:8, 9:8, 10:8, 10:9, 10:10, 10:11 (czas KSZO), 10:12, 11:12, 11:13, 11:14, 11:15.

Siatkarki KSZO SMS przegrały trzeci mecz z rzędu. Co ciekawe, mecz z Solną w kwadracie spędziły dokooptowana do kadry kadetka Pola Orzechowska oraz wychowanka naszego klubu Zuzanna Urbańska, która w poprzednim sezonie występowała w AZS UMCS Lublin.  Poza kadrą jest nadal  druga rozgrywająca naszej drużyny, Barbara Włodarczyk. 11 listopada KSZO wyjeżdża do Tomaszowa Lubelskiego na mecz z Tomasovią.