Nie było wypadków śmiertelnych

Wydział Ruchu Drogowego KWP w Kielcach poinformował, że w czasie tegorocznych wzmożonych działań kontrolno -prewencyjnych związanych z Dniem Wszystkich Świętych na terenie województwa świętokrzyskiego doszło do 6 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 7 osób zostało rannych.

Od 31 października do 2 listopada na świętokrzyskich drogach mundurowi zatrzymali 10 praw jazdy kierującym, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W dalszym ciągu nie brakuje osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku świętokrzyscy policjanci, na drogach naszego województwa, zatrzymali 20 nietrzeźwych kierujących.

Na terenie powiatu ostrowieckiego doszło do 1 wypadku drogowego. Ponadto stróże prawa obsłużyli ponad 30 kolizji drogowych i ujawnili 190 przypadków niestosowania się do ograniczenia prędkości. W dniu 2 listopada 2023 r. mundurowi zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących: 54-letniego kierującego pojazdem marki KIA w Kunowie na ulicy Langiewicza – miał ponad 2 promile alkoholu w swoim organizmie oraz 34-latka kierującego volkswagenem, który został zatrzymany po krótkim pościgu na ulicy Ostrowieckiej – miał ponad 3 promile alkoholu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *