Trefne kryptowaluty

47-letnia mieszkanka Ostrowca Świętokrzyskiego poinformowała mundurowych, że inwestując w kryptowaluty, straciła 63 tysiące złotych.

-Za pośrednictwem Internetu kobieta znalazła jedną z ofert, po czym za pomocą popularnego komunikatora skontaktował się z nią przedstawiciel firmy pośredniczącej w inwestycjach w krypto waluty –mówi podkomisarz Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. W trakcie prowadzonych rozmów 47-latka została poproszona o zainstalowanie specjalnych aplikacji, które miały umożliwić sprawne zarządzanie inwestycjami i zyskami. Ponadto miała dokonać minimalnej wpłaty w kwocie 1.000 złotych, aby móc zarabiać na inwestycjach.  Kolejno krok po kroku oszuści instruowali ją, co ma robić. 47-latka zgodnie z otrzymanymi wskazówkami zaczęła przelewać różne kwoty na wskazane przez oszustów konta. Ostatecznie, jak się okazało, w ciągu dwóch miesięcy zamiast zarobić straciła 63.000 złotych.

Ostrowieccy policjanci ostrzegają: nie udostępniajmy nikomu swojego konta bankowego i danych do logowania. Jeśli osoba podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania naszych danych i danych konta lub zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, rozłączmy się i zadzwońmy do biura obsługi klienta banku. Jeśli „konsultant” proponuje nam zainstalowanie oprogramowania typu AnyDesk, możemy być pewni, że to oszustwo. W przypadku wątpliwości doradźmy się w autoryzowanych placówkach nie szukajmy przypadkowych porad w sieci na własną rękę, to może zakończyć się całkowitą utratą wszystkich oszczędności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *