Wielki sukces Laury Gil

Laura Gil – pływaczka KSZO spisała się wspaniale na rozgrywanych w Poznaniu Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich. Podopieczna Marcina Piwnika wywalczyła trzy medale i znalazła się w wąskim gronie 28 multimedalistów mistrzostw.

Laura zdobyła złoty medal na dystansie 50 m stylem dowolnym i srebrny na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz brązowy krążek na dystansie 100m stylem grzb.. Była także 5 miejsce na dystansie 100m stylem dow. Przypomnijmy, że w letnich mistrzostwach Laura wywalczyła brązowe medale na 50 m dow. i 50 grzb.

Z racji tego, że pozostali nasi juniorzy osiągali dobre rezultaty, to KSZO w klasyfikacji medalowej znalazł się na 10, a w punktowej na 9 miejscu.

I tak Franciszek Grzesik był 4 na 50 m stylem motylkowym, 5 na 50 m stylem dowolnym, 10 na 100 m stylem motylkowym i 6 na dystansie 100m stylem dow.

Amelia Kozub zajęła 7 miejsce na 200 m stylem grzbietowym, 11 miejsce na 50 m stylem grzbietowym i 5 miejsce na dystansie 100m stylem grzb..

Szymon Batugowski był 14 na 200 m stylem zmiennym, 15 na 100 m stylem motylkowym oraz 9 na dystansie 200m stylem mot.

Z kolei Valeria Drabyh uplasowała się na 22 miejscu na 200 m stylem zmiennym, na 28 miejscu na 200 m stylem dowolnym i 30 miejscu na 400 m stylem dowolnym.

Równolegle w Gliwicach rozgrywano mistrzostwa kraju juniorów 15-letnich, w których stratowało troje pływaków KSZO: Alina Bobrovska, Gabriel Ambroszko i Mikołaj Tobiszewski, którzy zaliczyli łącznie 13 startów. KSZO nie zdobył medalu, a w klasyfikacji punktowej uplasował się na 102 pozycji.