Szóste z rzędu zwycięstwo siatkarek KSZO SMS (zdjęcia)

II liga siatkówki kobiet. Grupa IV. *KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski – SMS PZPS II Szczyrk 3:0 (25:18, 25:13, 26:24).

KSZO SMS: Kłosowska, Kos, Pawlik, Mich, Kryvoruchko, Werocy, Mendzelewska (libero), Urbańska, Włodarczyk, Nowak, Orlef, Gruchaj. Trener: Piotr Brodawka.

SMS II Szczyrk: Struzik, Piśniak, Bąkowska, Górzyńska, Adamczewska, Kaczmarzyk, Gucwa (libero), Pinderska (libero),  Wieczorek,  Minkiewicz, Kołakowska. Trener: Marcin Orlik.

Arbitrzy: Michał Kozieł (pierwszy sędzia), Maciej Szczykutowicz (drugi sędzia).

next arrow

Siatkarki KSZO SMS odniosły szóste zwycięstwo z rzędu. W meczu z uczennicami ze Szczyrku emocji było jak na lekarstwo, oczywiście poza trzecim setem, w którym podopieczne trenera Piotra Brodawki dość wysoko przegrywały, a mimo to potrafiły wyjść z opresji i zakończyć spotkanie w trzech partiach.

Wydawało się, że młode rywalki po dwóch gładko przegranych setach już pogodzą się z przegraną, tym bardziej że w drugiej partii aż czterokrotnie nasze siatkarki zaskakiwały ich zagrywkami z netem, po których piłki spadały tuż za siatką, co mogło zdeprymować każdą drużynę, ale było inaczej. W III secie było więc 0:5, 9:11, 14:18 i 15:20. Nasz zespół na szczęście jednak przestał popełniać błędy i od razu zniwelował straty do stanu 19:20. W tej partii było jeszcze 20:22, ale pięć kolejnych akcji zakończyło się sukcesem ostrowczanek, który przy drugiej piłce meczowej zakończyły to trwające 81 minut stojące na przeciętnym poziomie spotkanie.

Przed naszym zespołem za tydzień konfrontacja w Ostrowcu z niepokonaną Marbą, która w rozgrywkach straciła dotychczas tylko jeden set.