Ratusz do remontu

Budynek Urzędu Miasta i Gminy  w Opatowie ma przejść generalny remont.
Jak podkreśla burmistrz Opatowa Andrzej Chaniecki, wszystko wskazuje na to, że gminie uda się wpisać remont w tzw. termomodernizację. Co pozwoli pozyskać środki z zewnątrz.
-Budynek jest zabytkowy, zatem nie można będzie go obłożyć materiałami izolacyjnymi czyli styropianem -mówi A. Chaniecki. Będzie trzeba na pewno przeprowadzić izolację od ziemi, bo dochodzi do przecieków wody. Obiekt jest zagrzybiony.
W projekt termomodernizacji została wpisana wymiana okien oraz dachu, który ma pokryć czerwona dachówka karpiówka. Wysokie poddasze będzie zaadaptowane pod potrzeby urzędu. Powstanie ilka pomieszczeń doświetlonych oknami dachowymi od podwórka i pomieszczenia zacienione, np. na składnice i pokój socjalny. Dzięki adaptacji poddasza przybędzie 200 metrów użytkowych. Zostaną zamontowane rynny miedziane. Ratusz zmieni także kolor.
-Budynek jak już zostanie oddany do użytku, to będzie perełką Opatowa – podkreśla burmistrz.
Na parterze będzie jedynie recepcja, szatnia, archiwa i informacja turystyczna, poszerzona o miejsce na wystawę oraz łazienki. Zmieni także siedzibę Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Jego część już została przeniesiona do pomieszczeń wcześniej zajmowanych przez Straż Miejską. Pozostała część zostanie umieszczona na pierwszym piętrze budynku.
-Referaty rozwoju gminy i budowlany przejdą do góry plus część organizacyjnego, na tym samym poziomie zostanie referat finansowy, USC i ewidencja ? mówi burmistrz.
(jbo)

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Ratusz do remontu

  • 24 listopada 2016 at 12:50
    Permalink

    No super tylko w samym mieście brak: -miejsca do wypoczynku (rewitalizacja starego basenu) -szkoła nr2 jest w opłakanym stanie -promenada do remontu etc… a oni ratusz remontują? Kostka na rynku sie rozpada a i wizytówka miasta fontanna wygląda jak ściek;( Turyści z Kilińskiego za potrzebą z rynku biegają pod cmentarz??? Podajcie nazwisko tego Opatowskiego stratega który te wszystkie pomysły wymyśla i potem realizuje?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *