Już ponad 30 milionów długu szpitala. Kardiologia będzie, rozmowy z NFZ?

Zobowiązania szpitala rosną

Dyrektor szpitala Rafał Lipiec na sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego ujawnił, że zobowiązania szpitala na koniec listopada ubiegłego roku przekroczyły już 30,8 mln zł, w tym wymagalne 8,2 mln zł! Strata finansowa sięgnęła z kolei kwoty 8,8 mln zł.
Kardiologia inwazyjna była, jest i będzie!
Kolejną turę rozmów z zarządem spółki Carint odbył starosta ostrowiecki Zbigniew Duda i dyrektor szpitala, Rafał Lipiec. Uczestniczył w nich także szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, poseł Krzysztof Lipiec.
-Kardiologia inwazyjna w Ostrowcu Św. musi istnieć i istnieć będzie ? mówi starosta. -Jesteśmy w trakcie ogłoszenia konkursu na świadczenia z zakresu kardiologii inwazyjnej. Umowa między szpitalem, a spółką Carint kończy się w marcu br., natomiast nowe kontraktowanie usług z Narodowym Funduszem Zdrowia rozpocznie się w czerwcu. By w okresie tych trzech miesięcy pacjenci nadal mogli korzystać z zabiegów kardiologicznych ogłosimy konkurs na wyłonienie podmiotu i podwykonawcy tych usług medycznych.
Tak naprawdę nikt nie wyobraża sobie, by konkursu nie wygrała spółka Carint, która w całej Polsce kojarzy się również z ostrowieckim szpitalem, ale starosta poinformował, że kończy się również umowa z włoską spółką na wynajem pomieszczeń i ewentualnie, gdyby inny podmiot został w nim wyłoniony miałby gdzie świadczyć usługi. Przy okazji, starosta podkreślił, że po opuszczeniu tych pomieszczeń możliwa jest pewna rotacji jednostek szpitala, która przyczyni się do zwiększenia powierzchni, z której korzysta obecny Szpitalny Oddział Ratunkowy.
Wniosek do ministerstwa i nadwykonania
Dyrektor szpitala Rafał Lipiec poinformował o tym, że odbył już merytoryczne rozmowy z dyrekcją Świętokrzyskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz lekarzami i przedstawicielami związków zawodowych, funkcjonującymi w ostrowieckim szpitalu.  Mają one przyczynić się do wypracowania nowego modelu wynagradzania, w tym za dyżury szpitalne.
-Pani dyrektor NFZ rozumie tak problemy, jak i potrzeby naszego szpitala ? mówi Rafał Lipiec, który poinformował, że zostanie także złożony wniosek o ministerstwa zdrowia na dofinansowanie budowy nowego pawilonu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który ma rozwiązać problem nietrzeźwych pacjentów.
Szpital liczy także na to, że odzyska z NFZ środki finansowe z tzw. nadwykonań i to więcej, niż w 60%. Sięgają one kwoty ponad 6 mln zł. NFZ ostateczną ofertę w tej kwestii przedstawi przed 14 lutym.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Już ponad 30 milionów długu szpitala. Kardiologia będzie, rozmowy z NFZ?

  • 24 stycznia 2017 at 09:51
    Permalink

    Dobre… i nadal tylko „rozmowy” z których nic nie wynika, nie wynikło w przeszłości i nie wyniknie w przyszłości. Potrzeba działania i ZARABIANIA a nie gadania.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *