Ostrowieccy taekwondocy walczyli w Jarocinie

W Jarocinie odbyły się kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski P1 w Taekwondo Olimpijskim.
Na matach stawiło się ponad 300 zawodników z całej Polski. Ostrowieckie Stowarzyszenie Taekwondo Olimpijskiego ?OSTO? reprezentowało 13 zawodników, którzy wywalczyli łącznie 5 medali: 1 srebrny i 4 brązowe. Cała drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony.
Srebrny medal w kategorii open juniorów wywalczył Patryk Lipiec. Brązowy medal w kategorii młodzik – 33 kg wywalczył Jakub Cemerys, który po raz kolejny stanął na pucharowym podium. W kategorii kadetów -33 kg brązowy medal zdobył Dominik Gromala. Kolejne brązowe krążki przypadły juniorom: w kategorii ? 63 kg Piotrowi Ćwikle i 59 kg Adamowi Bogdanowiczowi. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi młodzicy. Walczący w wadze do 30 kg Armando Malesza i Jakub Fulara uplasowali się na V miejscu. Po wysoko wygranych pierwszych walkach Jan Kwiecień i Jakub Sieroń (kadeci w wadze do 49 kg) niestety ulegli przeciwnikom w kolejnej rundzie i również zajęli V miejsce. Piąte miejsce zajęli ponadto: Paweł Kucharski, Piotr Stec, Filip Jabłoński. Trochę szczęścia i koncentracji zabrakło Igorowi Cemerysowi i w końcówce emocjonującego pojedynku w kat. kadet ? 45 kg minimalnie na punkty przegrał, kończąc zawody w rundzie eliminacyjnej najliczniej obsadzonej kategorii wagowej.
Zawody w Jarocinie były startem kontrolnym w ramach przygotowań zawodników OSTO do startu w Mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się 27 maja w Puławach oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Drzonkowie, zaplanowanej na 2 czerwca. Zawodnicy i trenerzy nie ustają w przygotowaniach, kolejne starty potwierdzają formę zawodników. Miejmy nadzieję iż ciężka praca przełoży się na sukces i medale na mistrzowskich zawodach. Wyjazd na zawody współfinansowany był ze środków Gminy Ostrowiec w ramach zadania ?Rozwój sportu w 2017 roku?.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *