Holi Festival Poland 2017 w Ostrowcu Świętokrzyskim (zapowiedź, zdjęcia)

Ogólnopolskie święto kolorów, czyli Holi Festival Poland zawita do Ostrowca Świętokrzyskiego już w czwartek, 15 czerwca. Początek w Parku Miejskim o godz. 16.
Impreza przywędrowała do nas z Indii, gdzie jest uznawana za święto radości właśnie. W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia ?malowanie? się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań. W ich skład wchodzą barwniki spożywcze, talk i mąka.
Tylko w zeszłym roku zgromadziliśmy ponad 50tys. uczestników, a z roku na rok o kolorowym szaleństwie marzy coraz więcej osób.
-W Polsce i Europie bardzo pozytywnie przyjęła się szczególnie wśród młodych ludzi, którym ogromną frajdę sprawia ?malowanie? się nawzajem proszkami o wszystkich kolorach tęczy. Proszki są w pełni nieszkodliwe dla człowieka, zmywalne z ciała, włosów i ubrań.
– Za każdym razem jestem absolutnie zaskoczony przebiegiem tego wydarzenia. To niesamowite obserwować jak zwyczajne ulice i opanowani ludzie nagle dają się ponieść kolorowemu szaleństwu. Sądzę, że każdemu potrzebna jest od czasu do czasu chwila prawdziwego karnawału, jakim jest właśnie Holi Festival. I to w Polsce! Bardzo cieszy fakt, że w 2016 roku w naszym święcie kolorów wzięło udział 50 tys. osób ? mówi jeden z organizatorów polskiej edycji.
Co właściwie czeka na uczestników i zainteresowanych Holi Festival Poland?
Holi Festival Poland to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, na którą zapraszeni mogą czuć się  wszyscy: starsi i młodsi, całe rodziny z dziećmi, uczniowie i studenci. Podczas wydarzenia ? co 30 minut ? na sygnał DJa wszyscy obrzucają się proszkami w kolorach tęczy. Proszki będzie można nabyć na terenie imprezy w wyznaczonych do tego punktach.

Holi Festival Poland (2)Holi Festival Poland (3)Holi Festival Poland (4)Holi Festival Poland (5)Holi Festival Poland (6)Holi Festival Poland (7)Holi Festival Poland (8)Holi Festival Poland (9)Holi Festival Poland (10)Holi Festival Poland (11)Holi Festival Poland (12)

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *