Na Gutwinie jest fajnie!

Wakacje w pełni. My zapraszamy na Gutwin, gdzie odbędą się – organizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji – dwa pikniki rodzinne pod hasłem ?Na Gutwinie jest fajnie!?. Pierwszy z nich zaplanowano na 23 lipca (niedziela, w godz. 14-19), a drugi na 20 sierpnia (niedziela).
Uczestnicy najbliższego festynu o godz. 17 obejrzą spektakl cyrkowy ?TotoTitoTamto? Teatru Jednej Miny z Krakowa. Maski, umiejętności pantomimiczne i wspaniała muzyka przeniosą widzów w magiczny świat dawnego cyrku. Dzieci będą mogły współuczestniczyć w spektaklu dzięki scenom interaktywnym. Rekwizyty, gagi i ciekawa fabuła zapewniona.
O godz. 18 odbędzie się występ iluzjonisty, Wojciecha Napory. Znikające monety, chusteczki, teleportujące się karty, mnożące się piłeczki, czy zaprzeczanie prawom fizyki to tylko z niektórych z efektów magicznych, które zaprezentuje. Do udziału w jego programie zaproszone zostaną dzieci, które staną się częścią intrygującego przedstawienia.

1
Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, zjeżdżalnie, gry i zabawy ruchowe oraz dużo animacji rekreacyjnych i sportowych. Zabawę poprowadzi klaun Franio. Dużą atrakcją będą przejażdżki w ?rydwanie? ciągniętym przez kucyka. Chętni będą mogli wziąć udział w konkursach kajakowych i rowerowych, prowadzonych przez ratowników z Pływalni ?Rawszczyzna?.
Rowery tych, którzy tym środkiem lokomocji dotrą na Gutwin, będą po okazaniu dowodu zakupu znakowane przez policję.  Policjanci udostępnią miasteczko ruchu drogowego, zaprezentują sprzęt i będą prowadzić akcje profilaktyczne.
Osoby pełnoletnie i to nawet bez prawa jazdy będą mogły spróbować pokonać samochodem slalom. Dla utrudnienia kierowcy będą jeździli w alkogoglach, symulujących jazdę pod wpływem alkoholu.
Podczas festynu odbędzie się zlot ciekawych samochodów i motocykli członków Stowarzyszenia ?Singiel?. Ofertę przedstawi ostrowiecki Massive Shop, oferujący suplementy diety i wszystko dla motocyklistów. W sklepie powstają w 100% ręcznie wytwarzane wyroby ze skóry naturalnej. Będzie więc można nabyć gadżety motocyklowe i na żywo zobaczyć, jak powstają tłoczenia w skórze.
Przed południem rozpocznie się turniej tenisa ziemnego, którego finały zaplanowano na godz. 15. Pod okiem instruktorów będzie można, poprzez ćwiczenia, gry i animacje, poznać podstawy tej atrakcyjnej dyscypliny sportowej.
Na miłośników militariów czeka prezentacja replik współczesnej broni, akcesoria wojskowe. Celność oka będzie można sprawdzić na strzelnicy używając atrap strzelających plastikowymi kulkami. Na pikniku nie zabraknie grup survivalowych, pasjonatów wojskowości i eksploracji opuszczonych budynków.

 Ostrowieccy harcerze z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy nie tylko zapewnią zabezpieczenie medyczne pikniku, ale również przygotują punkt edukacyjny z fantomami do nauki pierwszej pomocy, gdzie pod okiem ratownika każdy chętny będzie mógł poznać podstawy ratowania zdrowia i życia osób poszkodowanych. Dodatkowo harcerze zaproszą do różnego rodzaju gier i zabaw, np. w bierki XL, dwa ognie, czy do gry plenerowej wokół stawów na Gutwinie.

Na swoim stoisku ofertę zaprezentuje Dział Odnowy Biologicznej i Rehabilitacji Pływalni ?Rawszczyzna?. Na wszystkich czeka zabieg relaksacyjny.
Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji pikniku Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Św., Komendzie Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Szkole Jazdy ?Monte Carlo? Norbert Kamoda, Klubowi Przyjaciół Pojazdów Dawnych ?Singiel?, Ośrodkowi Hipoterapii i Rekreacji Konnej ?Lolek i Bolek? ze Śródborza, Ostrowieckiemu Stowarzyszeniu Tenisowemu ?Winner?, GFB Air Soft Gun Shop Ostrowiec Św. ul. Kilińskiego, Massive Shop Ostrowiec Św. ul. Szeroka, Harcerskiemu Centrum Pierwszej Pomocy, Grupie Ratownictwa Drogowego ?Extreme?, ZHP Hufiec Ostrowiec Św.

2

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *