Osiedle przy ulicy Kopernika w budowie

Ponad połowa mieszkań w dwóch blokach wznoszonych  przez Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w systemie deweloperskim przy Osiedlu Kopernika 34 A w Ostrowcu Świętokrzyskim ma, lub niebawem będzie miała, swych nabywców. Obecnie na placu budowy zakończy się pierwszy etap inwestycji.
Co na budowie?
kopernik1Zgodnie z planem z końcem sierpnia zakończył się pierwszy etap inwestycji, którą wykonuje firma MTM Budownictwo. Teraz po pracach związanych z wykopami, a później częściami fundamentów i przygotowaniem garaży cała budowa w najbliższych miesiącach zacznie niejako ?wynurzać się? ponad poziom terenu. -To nie jest łatwa budowa ze względu na ograniczony teren inwestycji, ale na tym etapie już wszyscy wydają się przyzwyczaić do specyfiki miejsca i trudności logistycznych – mówi prezes OTBS, Piotr Dasios.
Mieszkania się sprzedają
Na tę chwilę w dwóch blokach przy Osiedlu Kopernika 34 A jest dostępnych nieco ponad trzydzieści mieszkań o różnej powierzchni.
-Jesteśmy już na etapie podpisywania przedwstępnych umów sprzedaży – słyszymy w siedzibie OTBS. W formie aktu notarialnego mamy zawarte już 32 umowy, kolejne sześć podpiszemy lada dzień, ale są też takie mieszkania, które są zarezerwowane i niebawem z nabywcami też podpiszemy dokumenty.
Zdaniem Piotra Dasiosa, w spółce nie ma dnia, aby nie odzywały się telefony z zapytaniami od kolejnych potencjalnych nabywców zainteresowanych nabyciem mieszkania w nowym przedsięwzięciu OTBS-u.
-Sporą część nabywców mieszkań stanowią osoby z powiatu ostrowieckiego – informuje prezes OTBS. Niektórzy kupujący przyznają wprost, że zakup traktują, jako lokatę kapitału. Nie można też jednoznacznie stwierdzić, jakie powierzchnie są najbardziej pożądane, bo preferencje są różne.
Jaka nazwa?
Równocześnie do końca września br. trwa konkurs związany z nazwą osiedla. Jego celem jest wybór najciekawszej, nawiązującej równocześnie do charakteru miejsca. Wyłoniona nazwa ma być wykorzystywana do identyfi – kacji i promocji osiedla. Regulamin konkursu można znaleźć na stronie www.otbs.ostrowiec.pl

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Osiedle przy ulicy Kopernika w budowie

 • 6 września 2017 at 22:27
  Permalink

  budowa 2 blokow to nowe osiedle? chyba przesadzaja

  Reply
 • 9 września 2017 at 16:43
  Permalink

  Osiedle na miarę naszych czasów.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *