Najpierw profesor Znamenski z otwartym wykładem dla ostrowczan, a później o kryptowalutach

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na wykład otwarty profesora historii Andreja Znamenskiego z amerykańskiego Uviversity of Memphis. Wykład zatytułowany ?From National Socjalism to Nazi: Politics and English Language? odbędzie się 17 listopada o godz. 17 w auli II.
-Moje główne badania dotyczą rosyjskich kresów wschodnich i rdzennych mieszkańców Syberii i Alaski ? mówi o sobie prof. Znamenski. -Opublikowalem wiele prac, które omawiają status rodzimych Syberian i Alaski w XIX-wiecznym Imperium Rosyjskim i ich religijne spotkania z misjonarzami chrześcijańskimi. Interesuje mnie również polityka narodowości sowieckiej. Innym tematem, który przyciąga mnie ostatnio, jest historia zachodniego ezoteryki i neo-prymitywizmu. Moja ostatnia książka, The Beauty of the Primitive, która dotyczy historii kulturowej szamanizmu, odzwierciedla to nowe zainteresowanie. Obsługuję również redakcyjną radę doradczą czasopisma History of Alaska.

***

Cztery dni później, dokładnie 21 listopada o godz. 15, również a auli II, odbędą się w WSBiP warsztaty „Blockchain i Bitcoin. Przyszłość finansów”, podczas których poznamy zagadnienia, związane z kryptowalutami, ich wykorzystaniem w firmach międzynarodowych i przewagą technologiczną nad dotychczasowymi rozwiązaniami finansowymi. Dowiemy się także, jak kupić swojego pierwszego Bitcoina. To kryptowaluta wprowadzona w 2009 roku przez osobę (bądź grupę osób) o pseudonimie Satoshi Nakamoto. Nazwa odnosi się także do używającego jej otwartoźródłowego oprogramowania oraz sieci peer-to-peer, którą formuje. Bitmonety mogą zostać zapisane na komputerze osobistym w formie pliku portfela lub przetrzymywane w prowadzonym przez osoby trzecie zewnętrznym serwisie zajmującym się przechowywaniem takich portfeli. W każdym z tych przypadków bitcoiny mogą zostać przesłane do innej osoby przez Internet do dowolnego posiadacza adresu bitcoin.

Print Friendly, PDF & Email

8 thoughts on “Najpierw profesor Znamenski z otwartym wykładem dla ostrowczan, a później o kryptowalutach

  • 16 listopada 2017 at 14:02
   Permalink

   Na tym wydarzeniu własnie dowiecie się jak odróżnić piramidę finansową od prawdziwych kryptowalut, które są transparentne i bezpieczne. Lobby bankowe specjalnie wrzuca do jednego worka wszystko, żeby straszyć ludzi, którzy nie rozumieją działania tej technologii. Najlepszym tego przykładem jest ostatnia konferencja w Warszawie na którą zaproszone było mnóstwo celebrytów i na dobrej opinii bitcoina promowali Dascoin – piramidę fiansową. Jeśli ktoś zna podstawy to od razu się orientuję co jest czym.

   Reply
 • 13 listopada 2017 at 14:47
  Permalink

  Jak widać przy wykładzie o kryptowalutach ze świecą szukać nazwisk prelegentów na plakacie.
  Pełna kryptografia i anonimowość. Tak wygodniej.
  Sama teza o przyszłości finansów absurdalna i aż miło będzie posłuchać jak rządy państw będą planować budżety w kryptowalutach a nasi pracodawcy wypłacą nam pensję w BITCOINach.

  Reply
 • 13 listopada 2017 at 14:52
  Permalink

  Doświadczenie przedsiębiorcy z pewnością chętnie dla uniknięcia groszowego i w pełni przewidywalnego spreadu na zakupie waluty oddadzą 100% kursowego ryzyka w ręce nieznanych obcych posiadaczy kryptowalut 😉
  „Frankowicze” chętnie podzielą się podobnym doświadczeniem.

  Reply
 • 16 listopada 2017 at 13:29
  Permalink

  https://prnews.pl/stowarzyszenie-bitcoin-ostrzega-dascoin-problemy-odstapieniem-umowy-brak-wsparcia-rzecznika-praw-konsumenta-431210 dorzucam. Ciekawe ilu frajerów pojawi się i kupi bitcoina po „prezentacji”. W tym kraju nigdy nie będzie dobrze, dopóki istnieje przyzwolenie na łowienie idiotów na prezentacjach magicznych garnków (pozdrawiam moich „ulubieńców” z Philipiaka), kołderek z piór chińskich kaczek, a teraz wirtualnej waluty.

  Reply
  • 16 listopada 2017 at 14:05
   Permalink

   Przecież sam wrzuciłeś link do ostrzeżenia przed Dascoinem, że to piramida i nie ma nic wspólnego z kryptowalutami (nie jest na Blockchain, tylko mają swój niezdectralizowany system, który w każdej chwili mogą sobie wyłączyć i zabrać zebrane środki) i właśnie wyjaśnia, żeby nie mylić Bitcoina (kryptowaluty) z pseudowalutami.

   Reply
   • 16 listopada 2017 at 16:45
    Permalink

    Racja. Nie było żadnego info o zawartości prelekcji więc założyłem, że to ci sami ludzie. Widziałem gdzieś na „pejsie” listę miast w których ma być organizowany „pokaz” technologii oferowanej przez tę „firmę” i jeśli ją odnajdę to postaram się dorzucić.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *