Czy KRAM postawi na Ostrowiec Świętokrzyski?

Firma KRAM przed kilkoma tygodniami oficjalnie otworzyła rozbudowaną halę produkcyjną wraz z kompleksem biurowym w Dzierzgoniu.
Na bieżący rok Zbigniew Przybysz ? prezes KRAM Polska S.A., nie wyklucza inwestycji w Ostrowcu Świętokrzyskim.
W przypadku Dzierzgonia prace nad rozbudową i przebudową hali w standardzie BRC rozpoczęły się w październiku 2016 r. W hali zlokalizowane zostały części produkcyjna i magazynowa (łącznie prawie 5 tys. m kw.), w ramach której przewidziano magazyn materiałów, pomieszczenia produkcji wstępnej i zasadniczej oraz magazyn produktów gotowych. W dwukondygnacyjnej części obiektu powstanie strefa socjalna dla pracowników oraz zaplecze biurowe na piętrze. Jak podkreśla Zbigniew Przybysz, nowy zakład pozwoli na implementację nowych technologii produkcji opakowań papierowych oraz zwiększenie mocy produkcyjnych.  Rozbudowa zakładu spowoduje również powstanie nowych miejsc pracy.
-Na tę chwilę nie wykluczam dalszej inwestycji w naszym zakładzie w Ostrowcu Świętokrzyskim, jednak obecnie poważnie zastanawiamy się nad lokalizacją nowej linii produkcyjnej ? mówi Zbigniew Przybysz, Prezes KRAM Polska S.A. Decyzję podejmiemy w pierwszym kwartale tego roku. Choć jesteśmy firmą produkującą opakowania, to każdy z zakładów ma nieco różną charakterystykę produkcji. W jednym stawiamy na tradycyjne opakowania papierowe, w innym na opakowania przestrzenne typu kubki do kawy, zaś w kolejnym na folie. Obecnie zastanawiamy się nad kierunkiem rozwoju firmy.
Przypomnijmy, że firma KRAM  Polska to jeden z największych producentów opakowań papierowych, tekturowych oraz folii spożywczej dla branży gastronomicznej, cukierniczo-piekarskiej, szeroko pojętego przemysłu związanego z przetwórstwem, pakowaniem warzyw i owoców oraz produktów mięsnych. Obok siedziby w Ostrowcu Świętokrzyskim ma dwa zakłady produkcyjne w północno-wschodniej Polsce, w Dzierzgoniu i Pasłęku. Przed rokiem firma w przetargu nabyła działkę od Urzędu Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim w sąsiedztwie obecnej siedziby z myślą o dalszym rozwoju. Rozpoczęły się prace rozbiórkowe znajdujących się tam ruin budynków. Kiedy wydawało się, że nie może być innej decyzji niż lokowanie kolejnej linii produkcyjnej w naszym mieście, pojawił się problem. Otóż Wojewoda Świętokrzyski nie wyraził zgody na rezygnację z użytkowania wieczystego i zbycie prawa własności nieruchomości na rzecz użytkownika, czyli fi rmę Kram Polska. Zdaniem Urzędu Wojewódzkiego taka transakcja dla Skarbu Państwa jest nieopłacalna, a dokładniej nieuzasadniona ekonomicznie.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Czy KRAM postawi na Ostrowiec Świętokrzyski?

  • 04/01/2018 at 09:34
    Permalink

    Pewnie że postawią, w jakim innym mieście będą mieć kolejki ludzi do roboty za najniższą krajową

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *