Kradł, a nawet udawał policjanta

Wieczorem, 7 marca, ostrowieccy policjanci zatrzymali 29?letniego ostrowczanina, który m.in. udając policjanta dokonał szeregu przestępstw.

-Funkcjonariusze ustalili, iż w dniu 1 marca 2018 r. próbował on oszukać 94-latka, podając się za policjanta ?mówi kom. Ewa Libuda, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zadzwonił wtedy do seniora i poinformował go, iż jego córka wpadła w kłopoty, a na załatwienie sprawy potrzebne są pieniądze w kwocie 1.000 zł. Pokrzywdzony w efekcie zorientował się, że to nie jest to prawdziwy policjant i do oszustwa nie doszło.

Policjanci ustalili, że w dniu 2 lutego 2018 r., w jednym z marketów, 29-latek wprowadził do obiegu fałszywy banknot o nominale 200 Euro. Wtedy zapłacił tym banknotem za chipsy, po czym odebrał resztę i oddalił się. Taki sam przekręt próbował zrobić następnego dnia, lecz pracownicy sklepu zorientowali się, że banknot jest fałszywy.

Ponadto w dniu 12 lutego, podczas wspólnego spożywania alkoholu w mieszkaniu swojego znajomego, wykorzystał jego chwilową nieuwagę i skradł należący do właściciela mieszkania telefon komórkowy, dowód osobisty, kartę bankomatową oraz pieniądze w kwocie 700 zł.

Śledczy przedstawili29-latkowi zarzuty. W najbliższym czasie zostanie doprowadzony do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *