Drogi na start

W Ostrowcu Świętokrzyskim, w sąsiedztwie otaczarni Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych, oficjalnie zainaugurowano nowy sezon prac na drogach gminnych.
-Dziś rozpoczynamy nowy rok remontowo -inwestycyjny na naszych ulicach – zapowiedział prezydent Jarosław Górczyński. Liczę, że ten rok będzie równie udany co ubiegły, kiedy to wykonaliśmy blisko 6 km dróg. Pogoda sprzyja i jak ktoś powiedział – zabieramy się dalej, aby zaasfaltować kolejne miejsca naszego miasta.
W minionym roku największe realizacje na drogach gminnych dotyczyły ulic: Rzeczki, Las Rzeczki, Miodowa, czy Kolonia Robotnicza.
-Zrealizowaliśmy kilkanaście ulic, w tym te duże, ale i te mniejsze, które pokazują, że są równie ważne dla lokalnych społeczności, często oczekujących na tę realizację od wielu lat. Trzeba wiedzieć, że ulica ulicy nierówna, podobnie jak i nakłady na prace na nich ponoszone – mówi prezydent Jarosław Górczyński.
Jak przyznaje prezydent, ostatnie doświadczenia przetargowe gminy pokazują, że ceny prac budowlanych poszły bardzo w górę, co odbije się także na pracach drogowych. Jak dodaje prezes MPRD, Mirosław Sławek, dzieje się tak dlatego, że mamy do czynienie z rynkiem pracownika, a nie pracodawcy oraz wyższymi cenami materiałów.
Rok 2018 ze wstępnych zapowiedzi zapowiada się równie ciekawie na gminnych drogach pod względem inwestycji i remontów.
-W tym roku wykonany zostanie  kolejny etap ulicy Rzeczki i to będzie najdroższe przedsięwzięcie drogowe – mówi prezydent. Wiadomo, że w pierwszej kolejności w tym roku powstaną boczna od Kolonii Robotniczej, boczna od ulicy Leśnej, odcinek ulicy Porzeczkowej.
To, że Gmina Ostrowiec Świętokrzyski jest właścicielem spółki MPRD jest bardzo ważne, bowiem ma realny wpływ na ceny prac na drogach.
-Wysiłkiem władz spółki i wszystkich jej pracowników widać, że wiele zmieniło się na lepsze- przyznaje prezydent. Trzeba zaakcentować, że poprawiła się jakość, a także zmieniła się technologia wykonywania prac. Teraz np. MPRD jest przygotowane, aby układać wąskie ścieżki, także te dla rowerzystów i pierwszym tego przykładem będzie fragment ulicy Siennieńskiej od ulicy Polnej w kierunku alei Jana Pawła II. Gminna spółka, aby dobrze prosperować na rynku drogowym, oprócz realizacji na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego może pochwalić się bogatym portfelem zamówień w innych gminach.
-Realizujemy szeroki zakres prac w gminie Bodzechów wspólnie z firmami wykonującymi tam kanalizację. Mamy także do realizacji prace w Rzeczniowie i Siennie- wylicza prezes MPRD, Mirosław Sławek.

dr

Print Friendly, PDF & Email

2 thoughts on “Drogi na start

 • 13 kwietnia 2018 at 07:43
  Permalink

  Weźcie się za pracę nad tym aby ludzie więcej zarabiali a nie najniższa to zaszczyt i dozgonną wdzięczność dla pracodawcy

  Reply
 • 13 kwietnia 2018 at 09:01
  Permalink

  Zauważmy że MPK Ostrowiec to też przedsiębiorstwo miasta i prezydent jest właścicielem a tabor jest jaki jest aż wstyd jeździć to pan prezydent robi dla seniorów tańce hulance robi kawałki drogi to wszystko przed wyborami akurat wygrać napewno wygra wybory ale nikt nie patrzy na to że komunikacja miejska to też wizytówka miasta a samochody niektóre 25 letnie jeżdżą a kierowcy z taką ogromną odpowiedzialnością zarabiają mniej niż ludzie w sklepach czy przy produkcji drzwi co mają zero odpowiedzialności za ludzkie życie… WSTYD PANIE PREZYDENCIE

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *