Futboliści KSZO poprowadzili warsztaty piłkarskie w przedszkolu (zdjęcia)

Dzień Dziecka to szczególny czas dla wszystkich milusińskich. Obchody tego ważnego wydarzenia w Przedszkolu  Publicznym nr 12 z Oddziałami Integracyjnymi  w Ostrowcu  Świętokrzyskim  miały charakter wybitnie sportowy. Wiemy jak ważne jest zdrowie fizyczne naszych dzieci, dlatego dyrekcja przedszkola zaprosiła sportowców na warsztaty piłkarskie. Gośćmi przedszkolaków byli piłkarze KSZO 1929: Dawid Kamiński, Patryk i Dominik Cheba, Kamil Łokieć oraz trener asystent  drużyny  KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski Krystian Kanarski, którzy poprowadzili warsztaty mające na celu promowanie zdrowia poprzez sport i zdrowe nawyki żywieniowe.

Spotkanie rozpoczęło się na sali gimnastycznej,  gdzie wszystkich przywitała dyrektor  Beata Krauze – Składanowska. Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania zawodnikom, a sympatyczni goście skrupulatnie na wszystkie odpowiadali. Dużo mówili o zdrowym odżywianiu, ćwiczeniach fizycznych oraz wytrwałości w dążeniu do celu.
Po ciekawej pogadance wszystkie dzieci wraz z wychowawcami oraz zawodnikami  wyszli na przedszkolny ogród,  gdzie czekała na nich cudowna niespodzianka. Trening piłkarski dostosowany do każdej grupy wiekowej, który rozpoczął się solidną rozgrzewką. Każde dziecko mogło poczuć się jak prawdziwy piłkarz, zwłaszcza oddając strzały na bramkę. Pod okiem profesjonalistów dzieci wykonywały ćwiczenia perfekcyjnie, ale co najważniejsze z wielką ochotą.
Nie mogło zabraknąć elementu rywalizacji także po treningu, dzieciaki uzupełniły płyny i przystąpiły do rozgrywania meczu – przedszkolaki kontra piłkarze KSZO 1929. Wychowawcy poszczególnych grup także brali czynny udział w rozgrywkach,  wspierając swoich wychowanków.  Zaproszeni goście widząc zaangażowanie i wysiłek jaki dzieci włożyły w te zajęcia oraz uśmiechy na twarzy wręczyli na ręce dyrektor pplacówki profesjonalną piłkę do trenowania, gier i zabaw dla naszych wychowanków.
Na zakończenie została wykonana pamiątkowa fotografia, wszyscy zjedli zdrową przekąskę, a gorące pożegnanie zawodników i trenera zaowocowało kolejnym spotkaniem z przedstawicielami KSZO 1929, które odbędzie się w przyszłym roku szkolnym.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż dwóch zawodników KSZO 1929 to wychowankowie przedszkola. Spotkanie po latach było bardzo wzruszające zarówno dla reprezentantów KSZO 1929, jak i dla ich dawnej wychowawczyni i pracowników przedszkola.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *