Marszałkowskie stypendia dla pływaków i waterpolistów KSZO

30 utalentowanych sportowców z regionu świętokrzyskiego odebrało w miniony czwartek stypendia sportowe Samorządu Województwa Świętokrzyskiego.
Młodym sportowcom stypendia wręczyli przewodniczący Sejmiku Arkadiusz Bąk i marszałek Adam Jarubas. Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w roku 2007 wprowadził system stypendialny dla zawodniczek i zawodników osiągających wysokie wyniki sportowe. Stypendia wypłacane są za osiągnięcia w poprzednim roku kalendarzowym.
? Chcemy wspierać ich szanse, pomagać w rozwoju i dbać o ich przyszłość. W tym roku Samorząd Województwa Świętokrzyskiego przyznał stypendia 30 utalentowanym sportowcom, reprezentującym nasze województwo w kategoriach młodzieżowych. Wynik sportowy kwalifikujący do przyznania stypendiów to uczestnictwo w Igrzyskach Olimpijskich lub Paraolimpijskich, zajęcie czołowych miejsc w Mistrzostwach Świata, Europy oraz zdobycie Mistrzostwa Polski. Gratuluję wyróżnionym i życzę sukcesów ? mówił Arkadiusz Bąk, przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego.
Stypendia otrzymali pływacy i piłkarze wodni KSZO, medaliści mistrzostw Polski. Otrzymali je Aleksandra Banaczkowska i Patryk Stefański (pływanie) oraz Aleksander Ozga, Jakub Kochański, Igor Szląszkiewicz, Jakub Krawczyk i Kamil Nawodziński (piłka wodna).
Tegoroczne stypendia sportowe wynoszą od 500 do 600 złotych miesięcznie i wypłacane będą w ratach miesięcznych od czerwca do grudnia 2018roku. W sumie, w tym roku w formie stypendiów trafi do sportowców kwota 113.400 zł. Stypendia z jednej strony są nagrodą za wyniki sportowe, a z drugiej mają być jednym z czynników, który zachęci młodych ludzi do pozostania w naszym regionie.
Warto przypomnieć, ze to tylko jedna z wielu form wsparcia sportu w regionie. Całkowita wysokość wydatków w dziale 925 ? kultura fizyczna, to kwota 2,2 miliona. Z czego znakomita większość w formie dotacji trafiła bezpośrednio do stowarzyszeń zajmujących się szeroko rozumianą aktywności fizyczną.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *