Będą stypendia dla studiujących na WSBiP przyszłych pielęgniarek i położonych

Blisko 4 miliony złotych przekaże Ministerstwo Zdrowia na szpitalne oddziały ratunkowe w naszym regionie oraz na stypendia dla świętokrzyskich pielęgniarek.
Umowy z beneficjentami podpisał wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski. Gospodarzem spotkania w urzędzie wojewódzkim była wojewoda Agata Wojtyszek.
Wiceminister Sławomir Gadomski zawarł także umowę z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Świętokrzyskim, reprezentowaną przez Rektor- dr Izabelę Zaborowską i kanclerza- mgr. inż. Józefa Tyburczego, w ramach projektu ?Wsparcie na starcie!?. Program powstał w celu zapewnienia skutecznej wymiany pokoleniowej w zawodzie pielęgniarek. Część środków unijnych, którymi dysponuje Ministerstwo Zdrowia, przeznaczone jest na zwiększenie liczby pielęgniarek i położnych. W dofinansowanych szkołach studenci oraz absolwenci pielęgniarstwa i położnictwa będą mogli skorzystać z programu wspierającego ich rozwój i zatrudnienie. Stypendia ? 800 zł miesięcznie ? mogą otrzymać studenci ostatnich 2 lat oraz 1000 zł miesięcznie ? absolwenci wchodzący do zawodu przez 2 lata po skończeniu kształcenia. Wartość podpisanej umowy z Wyższą Szkołą Biznesu i Przedsiębiorczości na stypendia dla pielęgniarek i położnych wynosi ponad 2,4 mln zł.

Projekt zakłada:
– dodatkowe zajęcia dla studentów
– odzież medyczną
– wynagrodzenie za odbyte obowiązkowe praktyki w wysokości 8 zł/ godz.
– stypendia motywacyjne dla 20 najlepszych studentów 2 i 3 roku w wysokości 800 zł/miesięcznie
– stypendium szkoleniowe dla 20 najlepszych absolwentów w wysokości 1000 zł przez okres 24 miesięcy
– 5 bezpłatnych kursów specjalizacyjnych oraz 3 kursy kwalifikacyjne
– pośrednictwo pracy dla wszystkich studentów 3 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *