Bałtów i Ćmielów czeka II tura

Wynik wyborów na wójta Bałtowa zaskoczył wszystkim. Kandydaci Tomasz Mroczek i Hubert Żądło zdobyli po równej liczbie głosów- po 1012. Bałtów zatem czeka 4 listopada br. II tura wyborów na wójta gminy. W radzie gminy Bałtów zasiądzie aż 10 radnych z Komitetu Wyborczego Tomasza Mroczka. Trzy mandaty przypadły kandydatom Komitetu Wyborczego Przyjazna Gmina Bałtów Huberta Żądło, jeden mandat zdobył kandydat SLD Lewica Razem.

W drugiej turze spotkają się także kandydaci na burmistrza Ćmielowa ? Joanna Suska, startująca z własnego komitetu i Robert Sobieraj, startujący z komitetu Gmina Ćmielów Od Nowa. Obecny burmistrz Jan Kuśmierz zdobył tylko 7 głosów mniej niż Robert Sobieraj. Jak mówi J. Kuśmierz  raczej nie wesprze żadnego z kandydatów  w II turze.

-Nie chciałbym narzucać mieszkańcom gminy na kogo mają głosować- mówi. Mieszkańcy sami muszą zadecydować kogo chcą widzieć na fotelu burmistrza.

Bodzechowem i Waśniowem będą zarządzać dotychczasowi wójtowie  Jerzy Murzyn i Krzysztof Gajewski. Obaj wójtowie nie mieli kontrkandydatów w wyborach. Jednak nie przesądzało to o wygranej. Musieli zdobyć przynajmniej 51 proc. głosów mieszkańców, którzy poszli w niedzielę do urn. W Waśniowie 12 mandatów zdobyli kandydaci komitetu wójta Krzysztofa Gajewskiego, a 3 przypadną kandydatom Prawa i Sprawiedliwości.
W Bodzechowie 12 mandatów zdobyli kandydaci Komitetu Nasza Gmina Bodzechów wójta Jerzego Murzyna, jeden PSL, 2 mandaty zdobyli kandydaci z własnych komitetów.

W Kunowie burmistrzem został dotychczasowy burmistrz Lech Łodej, który wygrał wybory z Beatą Kobiałką. Lech Łodej do rady gminy wprowadził 12 radnych, Beata Kobiałka dwóch, jeden mandat przypadł Bezpartyjnym Samorządowcom.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Bałtów i Ćmielów czeka II tura

  • 24 października 2018 at 17:54
    Permalink

    Szkoda że nie odda….na niego głosowali….

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *