Można dorobić przy inwentaryzacji

Dużą popularnością cieszą się oferty pracy przy inwentaryzacji w placówkach handlowych.
Uczestnictwem w takich pracach, zazwyczaj na kilka godzin, zainteresowani są głównie ludzie młodzi, w tym studenci.
Młodzieżowe Centrum Kariery w Ostrowcu Świętokrzyskim przy Ochotniczym Hufcu Pracy prowadzi nabór do prac inwentaryzacyjnych najczęściej w placówkach handlowych i hurtowniach. Tego typu akcje przeprowadza się głównie w godzinach wieczornych i nocnych po zamknięciu placówek. Są one coraz bardziej popularne i organizatorzy w zasadzie nie mają problemu ze skompletowaniem grup. Nie jest to trudne zajęcie, a inwentaryzatorzy skanują i liczą towary znajdujące się w sklepie.
-Prowadzimy zapisy na takie prace ? mówi Lidia Żak, doradca zawodowy MCK przy OHP. – Zainteresowanie tego typu ofertami jest spore. Przy inwentaryzacji w większych placówkach handlowych fi rmy płacą 17, 18 zł na godzinę. Zgłaszają się zarówno ludzie młodzi, m.in. studenci, jak i osoby posiadające zatrudnienie, które chcą dorobić do pensji. Ostatnio mamy także zgłoszenia od sieci handlowych i większych sklepów z Radomia i Kielc. Firmy wynajmują autobus, który wieczorem podjeżdża w miejsce zbiórki, zabiera grupę i następnego dnia odwozi ją do Ostrowca Świętokrzyskiego.
Młodzieżowe Centrum Kariery, które pośredniczy w naborze pracowników, ma także coraz więcej ofert stałej pracy na terenie miasta, głównie dla osób młodych. Pod oferty pracy, głównie w zawodach defi cytowych, prowadzi też szkolenia zawodowe.
-Jesienią zorganizowaliśmy giełdę pracy dla miejscowej firmy MAKO, która zamierza zatrudnić ok. 40 pracowników ? mówi Lidia Żak. -Poszukiwani są przede wszystkim operatorzy maszyn budowlanych, ale również hydraulicy, pracownicy do montażu rur, a także robotnicy do prac ziemnych. W najbliższych dniach odbędzie się kolejna giełda pracy, dla innego lokalnego zakładu pracy. Staramy się nie tylko znaleźć kandydatów do pracy, ale również w ramach unijnych projektów przygotować młode osoby do nowych zadań. W tym roku kilka osób ukończyło kurs operatora maszyn budowlanych i zdobyło uprawnienia w tej specjalności. Organizowaliśmy też szkolenia z zakresu gastronomii. Kucharze, kelnerki, barmani po zdaniu egzaminu końcowego znaleźli pracę w restauracjach w rejonie Ostrowca Świętokrzyskiego i w Bałtowie.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *