Pracowity październik taekwondoków

Pracowity październik mają za sobą zawodnicy Ostrowieckiego Stowarzyszenia Taekwondo Olimpijskiego OSTO.
Rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Mistrzostwach Puław Kadetów oraz w Pucharze Polski Legionowo Cup.
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików startowali zgodnie z regulaminem zawodnicy z województw: lubelskiego, mazowieckiego i świętokrzyskiego. W MMM najlepszym młodzikiem z sześcioosobowej reprezentacji OSTO okazał się podwójny medalista Armando Malesza, który po brawurowo wygranych trzech walkach zdobył złoty medal w swojej kategorii wagowej. W konkurencjach sprawnościowych zdobył brązowy medal. Brązowy medal w konkurencji walk, po dwóch stoczonych pojedynkach zdobył Mateusz Chojnacki. Pozostali zawodnicy: Aleksandra Ćwikła, Adam Pater, Antoni Świercz, Dominik Czaja uplasowali się na miejscach V-VIII. Równolegle z zawodami młodzików rozegrano towarzyski turniej dla kadetów. Reprezentanci OSTO zaprezentowali się bardzo dobrze, zajmując następujące pozycje: 1.Julia Skrzypczyk, Paweł Kucharski, 2.Igor Cemerys, 3. Jan Kwiecień, Oskar Szwagierczak, Miłosz Walczak, 5.Jakub Fulara.
Na bardzo wysokim poziomie stała rywalizacja w kyorugi podczas Pucharu Polski Legionowo Cup. Na legionowskich matach stawiło się blisko 600 zawodników, w kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior, senior z Polski, Białorusi, Słowacji, Litwy, Łotwy, w tym11 ostrowieckich zawodników. Pierwszego dnia walczyli kadeci: Patryk Gorycki, Paweł Kucharski, Jan Kwiecień, Jakub Cemerys, Igor Cemerys, Jakub Fulara i junior Adam Bogdanowicz. Mimo dobrej postawy tylko Patryk przeszedł pomyślnie rundę eliminacyjną i zajął 5 miejsce. Drugiego dnia mnóstwo emocji dostarczyli kadeci: Antoni Świercz i Armando Malesza. Spokojnie wygrali pierwsze walki. W drugiej rundzie przeciwnik z Białoruski okazał się w lepszej dyspozycji niż Armando. Antek po wyrównanej drugiej walce zwyciężył rywala. W półfinale zabrakło sił i ostatecznie Antek wywalczył brązowy medal.
-OSTO nie zwalnia tempa, bo już w listopadzie kolejne dwa turnieje pucharowe ? mówi prezes i trener klubu w jednej osobie, Wioletta Walerowicz. -Szkolenie w klubie prowadzone jest w ramach zadania ?Rozwój sportu w Gminie Ostrowiec Św. w 2018 r. w Taekwondo olimpijskim?. Zapraszamy do wspólnych treningów w grupach dzieci, młodzieży i dorosłych, dostosowanych do poziomu umiejętności i zaawansowania uczestników w Ostrowcu w Szkole Podstawowej nr 7 oraz w Ożarowie w Zespole Szkół im. E. Szylki.