?Orzełek? wygrał, ale przegrał? Dwa turnieje z udziałem pięściarzy KSZO

W Grudziądzu odbyły się finały Pucharu Polski Juniorek i Juniorów w Boksie. KSZO reprezentowali Iga Klepacz i Albert Orzeł. Dwójka naszych zawodników zakończyła udział w zawodach w walkach ćwierćfinałowych.
Iga Klepacz występująca w wadze do 60 kg uległa Vanesie Orczyk z BKS Scorpion Szczecin. Niestety, start w zawodach Alberta w wadze do 60 kg zakończył się sędziowskim werdyktem niezmiernie kontrowersyjnym, by nie powiedzieć wręcz skandalicznym.
Nasz pięściarz w walce ćwierćfinałowej zmierzył się z Kamilem Kirpszą z UKS Boxing Sokółka. Był pewien, że walkę wygrał, tymczasem arbitrzy wytypowali zwycięstwo rywala stosunkiem głosów 2:1. Przeciwnik Alberta przyjął werdykt tak, jakby szóstkę trafił w totolotka? W zgoła innym nastroju był po walce Albert, który tylko uśmiechał się z pożałowaniem.
-Postanowiłem zachować się grzecznie i nie pokazywać nerwów, ale sędziowie niech się lepiej dokształcą na mniejszych imprezach, tymczasem ci początkujący wystawiani są na zawodach tego typu rangi, jak Puchar Polski ? komentuje nasz pięściarz. -Cóż, wyszło jak wyszło, nie pierwszy raz jestem zaskoczony werdyktem. Chcę zapomnieć o tym stracie jak najszybciej i skupić się na przygotowaniach do styczniowych Mistrzostw Polski Seniorów, bo to kluczowe dla mnie zawody.
Albert wie, co mówi. Już raz naszą relację z zawodów ogólnopolskich też zatytułowaliśmy ?Orzełek wygrał, ale przegrał??.
Pięściarze KSZO startowali także w jednych z ostatnich w tym roku dwóch turniejach ogólnopolskich ? w Zamościu i Busku-Zdrój.
W Zamościu rozgrywano XX Turniej Bokserski im Jerzego Suchodoła. Wystartowało w nim 66 zawodników z 19 klubów z Polski i Ukrainy. Trener Wojciech Surowiec zabrał do Zamościa czworo zawodników. 1 miejsca wywalczyły Natalia Kaniewska (50 kg), która pokonała rywalkę z Kaliny Lubin przez RSC w I rundzie oraz Wiktoria Dziekan (52 kg), która w takim samym stosunku zwyciężyła Julię Olszowę z Avii Świdnik. 2 miejsca zajęli natomiast junior Kacper Orzygała (81 kg), który w finale uległ Łukaszowi Kawce z Hetman Zamość oraz senior Daniel Surowiec (52 kg), który stosunkiem głosów 1:2 przegrał z Cezarym Leścko z Olimpu Lublin.


W Busku-Zdroju naszych pięściarzy prowadził Damian Falecki. W grupie młodzików w kategorii wagowej do 52 kg Oskar Kubina (RING Busko-Zdrój) pokonał Szymona Kopusia (KSZO). W grupie seniorek do 60 kg Aleksandra Szczodrak uległa Żaklinie Kociołek 1:2, a w grupie seniorów do 60 kg Kamil Surowiec przegrał z Mariuszem Kochem 1:2, zaś Andrzej Kołton (91 kg) wysoko na punkty rozprawił się z Adrianem Sikorą.
-W tym roku nasz klub organizuje XXIII Turniej imienia Bronisława Kubickiego ? informuje nas wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Decyzję o przesunięciu turnieju podjęliśmy z powodu Mistrzostw Polski Seniorów które mają się odbyć 15 stycznia. Turniej w Ostrowcu będzie więc sprawdzianem dyspozycji naszych seniorów na miesiąc przed kluczową imprezą w 2019 roku.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *