Akademia Piłkarska Grassroots w Opatowie

Trwa kolejna edycja ?Akademii Piłkarskiej Grassroots?, w ramach której odbywa się 16 kursokonferencji ? po jednej w każdym województwie. My zapraszamy 3 grudnia do Opatowa, gdzie w Zespole Szkół Nr 2 odbędzie się kursokonferencja dla województwa świętokrzyskiego. Jej organizatorem jest Świętokrzyski Związek Piłki Nożnej, a honorowy patronat objął starosta opatowski, Tomasz Staniek. Opatów, który organizuje kursokonferencję, jest jedynym miastem – gospodarzem „Akademii Piłkarskiej Grassroots? spoza miast wojewódzkich. Koordynatorem kursokonferencji z ramienia PZPN i ŚZPN jest trener, Waldemar Domagała.
?Akademia Piłkarska Grassroots? jest w szczególności przeznaczona dla nauczycieli wychowania fizycznego oraz instruktorów i trenerów pracujących z dziećmi w wieku do 12 roku życia. Kursokonferencje są jednak otwarte dla każdego.
?Akademia Piłkarska Grassroots? ma za zadanie przybliżyć najnowsze trendy w szkoleniu dzieci i młodzieży trenerom, instruktorom oraz nauczycielom wychowania fizycznego. Zaproszeni prelegenci, wśród których znajdują się szkoleniowcy z Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Trenerzy Reprezentacji Młodzieżowych, podczas zajęć teoretycznych i praktycznych przekażą wytyczne dotyczące pracy z dziećmi do 12 roku życia. Zajęcia obejmą szereg aspektów, takich jak psychologia, ćwiczenie siły, trening techniczny czy organizacja gier zadaniowych.
W ramach kursokonferencji przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Nożnej zaprezentują także informacje dotyczące realizowanych przez siebie projektów, zmiany w unifikacji szkolenia dzieci i młodzieży, które obowiązują od początku tego sezonu oraz najnowsze publikacje i materiały wideo dostępne dla trenerów.
Podczas tego wydarzenia szansę na zaprezentowanie wybranego tematu z zakresu szkolenia dzieci i młodzieży mają również prelegenci wybrani przez Wojewódzkie Związki Piłki Nożnej. Zobaczymy więc cały szereg ciekawych prezentacji, które z pewnością wzbogacą wiedzę i warsztat każdego trenera i staną się przyczynkiem do rozlicznych dyskusji.
Kursokonferencje organizowane w ramach ?Akademii Piłkarskiej Grassroots? są otwarte dla wszystkich chętnych. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem strony https://pzpn24.pzpn.pl, a szczegółowa instrukcja utworzenia konta oraz aplikacji na kursokonferencje znajduje się w wideoinstrukcji. Każdy zarejestrowany uczestnik musi ponadto zabrać ze sobą na kursokonferencję wypełniony formularz zgłoszeniowy.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *