Waterpoliści KSZO w drodze do ekstraklasy

W miniony weekend waterpoliści KSZO wystąpili na Pływalni Uniwersytetu Łódzkiego w pierwszym turnieju o mistrzostwo I ligi seniorów.

Zanotowali dwa zwycięstwa i jedną przegraną.
Podopieczni trenerów Roberta Serwina i Mariusza Staweckiego w sobotę najpierw zmierzyli się z AZS Uniwersytetem Warszawskim. Wygrali 12:9. Po nieco nerwowym początku spotkania później uspokoili grę i kontrolowali przebieg wydarzeń w basenie. To cenna wygrana, bo cześć naszych waterpolistów właśnie w ekipie warszawskiej dostrzegała najgroźniejszego rywala w rozgrywkach.
W sobotnie popołudnie ostrowczanie zagrali z gospodarzem, Neptunem Uniwersytetem Łódzkim. Przegrali 9:11. Przegrali nie dlatego, że łodzianie byli znacznie lepszym zespołem, ale dlatego, że zmarnowali wiele okazji podbramkowych. Nie potrafili także wykorzystać okresów gry w przewadze i nad tym elementem trener Robert Serwin musi popracować z zespołem.
W niedzielę ostrowieccy waterpoliści nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem najsłabszego w stawce zespołu GKPW 59 Gorzów Wielkopolski. Odnieśli przekonujące zwycięstwo 24:6.
-Cieszę się z powrotu do zespołu Maćka Iwoły, dobrej postawy między słupkami naszej bramki Kuby Krawczyka oraz wyróżniających się w grze Olka Ozgi, Kuby Kochańskiego i Kamila Nawodzińskiego ? mówi trener, Robert Serwin. ?Cieszy mnie także postawa najmłodszych w zespole, Maksa Walesica i Brajana Nochelskiego, a turniej w Łodzi raz jeszcze zaświadczył, że z Maksa Krakowiaka będziemy mieli wielką pociechę w przyszłości.
Nasz zespół w Łodzi wystąpił w składzie: Jakub Krawczyk, Maciej Iwoła, Aleksander Ozga, Igor Szląszkiewicz, Jakub Kochański, Kacper Nadbrzuchowski, Maksymilian Krakowiak, Kamil Nawodziński, Brajan Nochelski, Oskar Jarocha, Maksymilian Walesic, Hubert Kamiński. Trenerzy: Robert Serwin i Mariusz Stawecki.
Drugi turniej o mistrzostwo I ligi rozegrany zostanie w dniach od 9 do 10 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przypomnijmy, że w rozgrywkach ekstraklasy uczestniczą obecnie: OCMER ŁSTW Łódź, WTS Polonia Bytom, Waterpolo Poznań, Arkonia Szczecin, Alfa Gorzów Wielkopolski i Legia Warszawa. Mistrz I ligi, w której występuje KSZO, o Ekstraklasę rozegra baraż z najsłabszym zespołem elity. Wszystko wskazuje na to, że będzie to stołeczna Legia.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *