Sporo ciekawych walk podczas Memoriału Bronisława Kubickiego

W miniony piątek w – posiadającej swój urok i swoisty klimat do sportów walki – sali treningowej ostrowieckiej hali odbył się XXIII Turniej Pięściarski im. Bronisława Kubickiego.
Pięściarze KSZO udział w nim potraktowali jako formę przygotowań do zaplanowanych w styczniu seniorskich mistrzostw Polski.
-Turniej stał na wysokim poziomie sportowym ? ocenia wiceprezes KSZO ds. boksu, Łukasz Dybiec. -Organizacyjnie mamy trochę niedosyt, ponieważ Memoriał zorganizowaliśmy w sali treningowej i nie mogliśmy gościć wszystkich kibiców, którzy chcieli na żywo oglądać zmagania naszych pięściarzy. Dziękujemy gminie Ostrowiec Świętokrzyski za stworzenie dobrych warunków do uprawiania pięściarstwa, pani doktor Irenie Kwiecień oraz Tadeuszowi Kurkowi za przekazanie nagród dla pięściarzy.
Obejrzeliśmy w sumie 21 walk. Na starcie stanęło 49 pięściarzy z całego regionu.

Z naszych pięściarzy w grupie młodzików Dawid Strzelecki (38,5 kg) pokonał 3:0 Aleksandra Lechowicza z Fightera Kielce, a Paweł Łasak (56 kg) poddany został Igorowi Gołofitowi z Olimpu Lublin.
W grupie kadetów Kacper Delegiewicz (+80 kg) po zaciętym pojedynku przegrał stosunkiem głosów 1:2 z Jakubem Radzikiem z Hetmana Zamość. Werdyktem 2:1 zakończyła się walka Aleksandry Szczodrak (66 kg) z Kingą Wiśniewską ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego. Występujący w wadze do 66 kg Kacper Łobas pokonał 3:0 Adriana Kępę ze Skarżyskiego Klubu Bokserskiego. W wadze do 70 kg Mateusz Monte uległ natomiast 0:3 Hubertowi Lenczewskiemu z Hetmana Zamość.

W kategorii juniorskiej Iga Klepacz (60 kg) zwyciężyła w III rundzie przez RSC Sylwię Marcisz ze Skalnika Wiśniówka. W wadze do 64 kg Albert Orzeł pokonał wysoko na punkty 3:0 Dawida Bobylowa z Rushh Kielce. Wśród seniorów Mateusz Molendowski (91 kg) wypunktował 3:0 Macieja Bonieckiego z RKB Boxing Radom. W wadze do 56 kg Daniel Surowiec zwyciężył stosunkiem głosów 2:1 Jakuba Surmę ze Skalnika Wiśniówka. Z kolei w wadze do 60 kg Kamil Surowiec pokonał Dawida Budzisza, także ze Skalnika, 3:0.
W punktacji drużynowej wygrał KSZO (12 pkt.) przed RKB Boxing Radom (6 pkt.), Starem Starachowice, Hetmanem Zamość i Płomieniem Minkowice (4 pkt.), Rushh Kielce, Figterem Kielce, Bronią Radom, Ringiem Busko-Zdrój, Olimpem Lublin (2 pkt) oraz Skalnikiem Wiśniówka i Skarżyskiem Klubem Bokserskim (0 pkt.).
Najlepszym technikiem wybrano Alberta Orła, najlepszym zawodnikiem Daniela Surowca, a najlepszą zawodniczką Igę Klepacz. Delegatem technicznym zawodów był Przemysław Szwagierczak, supervisorem Arkadiusz Binensztok, a walki prowadzili w ringu i oceniali na punkty: Mirosław Augustyn, Michał Gajda, Damian Kaszuba, Łukasz Dybiec i Piotr Piórczyk.

 

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *