Medal dla Magdaleny Wolff

Magdalena Wolff, członkini Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim, została nagrodzona brązowym medalem przyznanym przez Międzynarodową Federację Sztuki Fotograficznej FIAP za pracę pt. ?Objects? w ramach konkursu fotograficznego, tzw. 8. Międzynarodowego Salonu Fotograficznego ?Martwa natura w fotografii?, organizowanego przez Miejską Galerię Sztuki w Częstochowie.

Zdjęcie wykonane zostało podczas corocznych plenerów artystycznych organizowanych na terenie cementowni w Ożarowie.
– Sztuka fotografowania jest dla mnie sposobem na po pierwsze poznawanie siebie i swojego otoczenia, po drugie na wnikanie w daną sytuację, miejsce, fotografowany obiekt – przyznaje Magdalena Wolff. W fotografii interesuje mnie wydobywanie ?ukrytych? elementów, poznawanie duszy przedmiotów i nadawanie im nowego kształtu i znaczenia. ?Obiekty? wyłoniły mi się na terenie przemysłowym; myślę, że udało mi się tym obrazem zbudować nowy świat poprzez moje widzenie i sposób sfotografowania, a zastana martwa natura nabyła nowe życie i pewnie przez to nowe znaczenie.
Międzynarodowy Salon ?Martwa natura w fotografii?, którego pierwsza edycja odbyła się w 2003 r., to projekt, który przybliżając znany w sztuce motyw martwej natury, jednocześnie stara się dociec, w którą stronę zmierza ten nurt współczesnej fotografii. Na Salon nadesłano 280 prac od 76 autorów z Polski, Niemiec, Izraela, Francji oraz Rumunii. Jury zakwalifikowało 70 prac 48 autorów.
-Nagroda przyznana mi podczas 8 Salonu Martwa Natura w fotografii jest dla mnie motywacją i inspiracją do dalszych działań, jest to potwierdzenie, że nasze pasje owocują i nasze działania nie idą na marne, że czas i energia poświęcone na realizację swoich pasji przekuwają się prędzej czy później na sukces- mówi Magdalena Wolff.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Medal dla Magdaleny Wolff

  • 27 grudnia 2018 at 00:07
    Permalink

    Z ciekawości przyjrzałem się paru takim pracom typu martwa natura i można odnieść wrażenie, że to raczej zwykła zabawa dla największych nudziarzy z klasy średniej, która ma chyba zbyt wiele wolnego czasu i pieniędzy. Więc sztuką bym tego nie nazywał. A ci którzy naprawdę mają jakiś talent i zaslugują na wystawy zwykle się cenią i trzymają się zdala od wszelkich fotoklubów.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *