Najnowszy rezonans i tomograf

Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Usługi Rentgenowskie przy alei Jana Pawła II wymienił rezonans magnetyczny i tomograf komputerowy na nowe, najnowocześniejsze aparaty Siemensa.

Ostrowiecka przychodnia jest obecnie jedną z najlepiej wyposażonych placówek medycznych w regionie.
Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej przy alei Jana Pawła II w Ostrowcu Świętokrzyskim funkcjonuje na naszym rynku już czternasty rok. Jest to przychodnia świadcząca usługi w zakresie diagnostyki obrazowej: badania rezonansem magnetycznym, tomografem komputerowym i radiologii klasycznej.
Historia firmy zaczęła się w 2005 r. od wykonywania zdjęć rentgenowskich zębowych: punktowych i pantomograficznych. Później rozszerzono działalność o zdjęcia rentgenowsko -ogólnodiagnostyczne, aż w końcu w 2009 r. zakupiono pierwszy w regionie rezonans magnetyczny.
Ucyfrowienie radiologii to następny, znaczący krok w kierunku nowoczesności firmy. Pierwszy tomograf komputerowy rozpoczął pracę w 2014 r. W ubiegłym roku dotychczasowy rezonans został wymieniony na nowy 1,5 tesli, a we wrześniu tego roku w zakładzie przy alei Jana Pawła II zainstalowany został nowy i najnowocześniejszy w woj. świętokrzyskim tomograf komputerowy. W ten sposób ostrowiecka firma stała się jedną z najlepiej wyposażonych pracowni diagnostycznych na naszym terenie. Nowoczesne wyposażenie, najnowsze technologie przyciągają najlepszych lekarzy i medyczny personel średni: pielęgniarki oraz techników elektroradiologii. Dzięki temu pacjenci mogą liczyć na najwyższy poziom obsługi. Nic więc dziwnego, że do zakładu przyjeżdżają pacjenci z różnych regionów kraju. Jeszcze kilka lat temu trzeba było czekać w kolejce na badanie. Dziś sytuacja zmieniła się. W ostatnich latach przeznaczono bowiem miliony na diagnostykę i tego typu urządzenia zakupiły kolejne świętokrzyskie placówki medyczne. Kolejki zmniejszyły się także w zakładzie przy alei Jana Pawła II. W sytuacjach pilnych badania wykonywane są od ręki. Ostrowiecki zakład ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przyjeżdżają tu nie tylko mieszkańcy regionu, ale i z innych województw. Słyszę, że współpracuje on także z okolicznymi szpitalami. Jeśli gdzieś ma miejsce awaria rezonansu czy tomografu, szpitale powiatowe przekazują pacjentów do zakładu na os. Pułanki. Badanie w oparciu o rezonans magnetyczny czy tomograf komputerowy oprócz planowej diagnostyki ma ogromne znaczenie przy szybkim rozpoznaniu schorzeń.
-W medycynie, a szczególnie w diagnostyce, postęp techniczny jest niezwykły. Aparaty i urządzenia po 10 latach użytkowania określa się jako przestarzałe. Dlatego pierwsze nasze urządzenia wymieniliśmy na nowe i nowocześniejsze – podkreśla właściciel zakładu.
Postęp w tej dziedzinie polega przede wszystkim na zmniejszeniu dawki promieniowania w trakcie badania tomografem i zapewnieniu obrazu większej rozdzielności, a co za tym idzie i dokładności. Nowy, wspomniany już 64-rzędowy tomograf, zakupiony jesienią tego roku, zapewnia doskonałą jakość obrazu przy bardzo niskich poziomach dawek. W 2009 r. właściciel zakładu otrzymał honorowe wyróżnienie za innowacyjność – ?Ostrowieckie Victory?, przyznawane przez czytelników naszej gazety.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “Najnowszy rezonans i tomograf

  • 27 grudnia 2018 at 17:12
    Permalink

    Ruszyły zapisy, luty 2030roku

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *