?Piwnica pod Baranami? w Ostrowcu Świętokrzyskim

Miejskie Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim zaprasza na koncert karnawałowy ?Od La Scali do Piwnicy pod Baranami” w wykonaniu Beaty Rybotyckiej i Jacka Wójcickiego. Odbędzie się on 25 stycznia 2019 r. o godz. 19 w Kinie ?Etiuda?. Bilety w cenie 65 zł. w sprzedaży od 7 stycznia.

Beata Rybotycka i Jacek Wójcicki to duet artystów krakowskiego kabaretu Piwnicy Pod Baranami .Ten muzyczny spektakl zabierze publiczność w sentymentalną podróż przez liryczno-muzyczny krajobraz piwnicznych kompozytorów Zygmunta Koniecznego, Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zarzyckiego i wielu innych. Kolejne przystanki to arie operetkowe Jana Kiepury, sceny kabaretowe i duety wokalne. Artystom towarzyszyć będzie zespół wybitnych muzyków: Konrad Mastyło (fortepian), Michał Braszak (kontrabas), Michał Chytrzyński (skrzypce).

Beata Rybotycka to aktorka związana z Krakowem. Artystka wszechstronna, znana doskonale publiczności telewizyjnej z występów w programach rozrywkowych, nagrała też bardzo ciekawą płytę z piosenkami Jana Kantego Pawluśkiewicza. Aktorka i piosenkarka występująca w Piwnicy pod Baranami, obecnie związana z krakowskim teatrem STU. Śpiewając piosenki z przedwojennych kabaretów wciela się w gwiazdy m.in. Hanki Ordonówny „Ordonka”, Miry Zimińskiej czy Zofii Terné.

Z kolei Jacek Wójcicki to „fascynujący demon wesołej i smutnej piosenki”, jak powiedział o nim Piotr Skrzynecki. Dał się poznać w „Piwnicy pod Baranami”, potem był film Magdaleny Łazarkiewicz z muzyką Zbigniewa Preisnera „Ostatni dzwonek”. Aktor, śpiewak, krakowski artysta, jeden z najbardziej znanych polskich artystów estradowych. Absolwent Aktorskiego Wydziału Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Wielokrotnie nagradzany na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu oraz podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *