Punkowo w ?Malwie? na koniec roku

W najbliższą sobotę, o godz. 18, w Osiedlowym Domu Społecznym ?Malwa? na Osiedlu Stawki rozpocznie się wielka uczta dla fanów punk rocka. Przyczynkiem do spotkania są 28 urodziny ?Azotoxu?. Stąd grupa zaprosiła na imprezę nie tylko swoich fanów, ale i kilka bandów.

I tak, pojawi się ?Schizofrenia?, czyli skład basisty ?Azotoxu? i jego syna. Będzie więc thrash punk z drobnymi elementami reggae, a nawet heavy. ?Aberracja? zaprezentuje electro punkowe granie z punkowym pazurem. Najbardziej utytułowanym w gronie zaproszonych gości jest bez wątpienia ?Deuter?. Zespół to legenda polskiej sceny muzycznej. Nieodłącznie kojarzony jest z postacią Pawła „Kelnera” Rozwadowskiego. Urodzony w 1962 roku w Warszawie wokalista, autor, kompozytor, gitarzysta, jedna z centralnych postaci polskiej muzyki undergroundowej. Autor książki ?To zupełne nieprawdopodobne?.

Zespół od początku swojej działalności związany był z warszawskim klubem „Hybrydy”, gdzie zagrał swoje pierwsze koncerty. Wiosną 1982 Deuter odbył trasę koncertową „Rock Galicja” po południowej części Polski (m.in Krosno, Rzeszów) wspólnie z zespołami: Dezerter i TZN Xenna. W połowie lat 80. Deuter okazał się bodaj jedynym krajowym reprezentantem punk funka, a ich legendarne nagranie ?Nie ma ciszy w bloku? z 1987 roku uchodzi za pierwszy utwór rapowy w Polsce.

Po przerwie w działalności zespół powrócił w świetnej formie z nową płytą ?Śmieci i Diamenty”, na której znalazło się 10 zupełnie nowych piosenek nagranych na przełomie 2010/2011 roku i dwie z lat 1984/86 pełniące rolę łącznika czasu. A w lutym 2013 r. ukazała się nowa płyta ?3 maja 1987/Rozruchy? z rejestracją koncertu z tegoż roku.

Do koncertu w ?Malwie? przygotowują się też, główni bohaterowie, muzycy ?Azotoxu? z którymi na scenie wystąpi Mariusz Giglewicz z Nauki o Gównie.

Jak informują organizatorzy bilety po 20 zł będą dostępne na miejscu w dniu imprezy. Nie ma żadnej przedsprzedaży.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *