Nowe samochody dla strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim właśnie wzbogaciła się o dwa nowe samochody specjalne.
Są to pojazdy Ford Ranger oraz Ford Transit Custom. Pojazdy te zostały zakupione ze środków własnych, a ich koszt wyniósł łącznie ponad 240 tys. zł.
Ford Ranger o przedłużonej 5 osobowej kabinie ze względu na konstrukcję i posiadany napęd 4×4 posłuży jako samochód rozpoznawczo-ratowniczy, który umożliwi szybką i sprawną ocenę zagrożenia i dotarcie do miejsc trudnodostępnych ze względu na charakter terenu czy choćby przejezdność drogi. Natomiast Ford Transit został zaprzęgnięty do służby w charakterze samochodu kwatermistrzowskiego, służącego wsparciu zaplecza logistycznego i wykorzystywany będzie do transportu ludzi i sprzętu w czasie akcji ratowniczo -gaśniczych, a także w bieżącej codziennej działalności komendy. Samochód ten umożliwia przewóz nawet 6 osób przy jednocześnie wydzielonej dużej przestrzeni ładunkowej.
Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne zastosowane w podjazdach sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo bardziej komfortowe i bezpieczne dla ratowników, co przekłada się na naszą skuteczność i niezawodność.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *