KSZO w jubileuszowym roku

Coraz więcej elementów wizualnych pokazuje się w naszym mieście, dotyczących 90-lecia Klubu Sportowego Zakładów Ostrowieckich i związanych z jubileuszem meczów i imprez sportowych.
Obchody 90-lecia zainaugurowano podczas IV Gali Ostrowieckiego Sportu. Zaproszeni goście, a przede wszystkim sportowcy i kibice mogli obejrzeć prezentacje poświęcone historii KSZO ? początkom działalności klubu w latach 1929-1939 i olimpijczykom XX wieku, wywodzącym się z Ostrowca Świętokrzyskiego. Prezentacje wzbudziły ogromne zainteresowanie zwłaszcza wśród najmłodszych sportowców, którzy po raz pierwszy mają możliwość przeżywać święto tak wielkiego klubu, jakim jest KSZO. Dziś na naszych łamach publikujemy banery, które wkrótce zawisną na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego.
Podczas gali wiceprezesi KSZO zaprosili wszystkich ostrowczan do świętowania jubileuszu KSZO, który jest marką, przez dziesięciolecia wrósł w historię polskiego sportu, rozsławiając nasze miasto na arenach świata, Europy i całej Polski.


2019 ma być rokiem pełnym wydarzeń sportowych, a ich organizacja będzie ściśle związana z rocznicą działalności KSZO i sekcji, które 90 lat funkcjonowały w strukturach klubu. Będzie to też czas na docenienie i uhonorowanie sportowców, którzy reprezentowali nasze miasto zarówno na arenach krajowych i zagranicznych. Ważne, by było to wspólne święto sportowców i kibiców. Jubileusz ma być objęty patronatem honorowym Ministerstwa Sportu. Wkrótce zostanie uruchomiona strona internetowa wydarzenia i przedstawiona kampania medialna i reklamowa. Działacze chcą również objąć pomocą i wsparciem byłych zawodników i działaczy, tych najbardziej potrzebujących. Jakie imprezy zostaną zorganizowane w ramach 90-lecia KSZO?
Wiemy już, że w maju KSZO zorganizuje Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. W kalendarz wpisuje się z dobrą oprawą XXIV Turniej Bokserski imienia Bronisława Kubickiego. Działacze siatkarscy przygotowują na wakacje mecz międzypaństwowy Polska ? Białoruś. Pływalnia Rawszczyzna będzie gościła pływaków na zawodach w ramach Grand Prix Polski i Zimowych Mistrzostwach Polski. Hitem zapewne będzie piłkarski mecz towarzyski KSZO ? Lech Poznań. Jubileuszowym zawodom będzie towarzyszyła zorganizowana w parku hutniczym impreza plenerowa w stylu retro, nawiązującą do daty 11 sierpnia 1929, którą uważa się za początkową w działalności klubu, a także wystawa fotograficzna, no i uroczysta akademia, na której wyróżnieni zostaną nasi wspaniali zawodnicy, działacze.
Miłym akcentem na IV Ostrowieckiej Gali Sportu było wręczanie nagród przez wybitnych przed laty sportowców i ludzi świata sportu. Wyróżnienia dla sportowców wręczali Mieczysław Kieloch – jeden z najlepszych piłkarzy wodnych w historii tej dyscypliny, bramkarz KSZO i reprezentacji Polski, do tego radny powiatu ostrowieckiego kadencji 2010-2014, Tadeusz Niezgoda ? znany przed laty pięściarz i trener KSZO, Jerzy Zajączkowski ? wieloletni działacz i członek zarządów KSZO, a dziś archiwista sekcji pięściarskiej, Jan Wiederek ? świetny przed laty pływak i waterpolista, były szef wyszkolenia Polskiego Związku Pływackiego, a obecnie przewodniczący Komitetu Technicznego Piłki Wodnej Polskiego Związku Pływackiego, Tomasz Miałkowski ? świetny pięściarz, mistrz Polski i zespołu KSZO, który w latach 90-tych tak przyciągał kibiców jeszcze do starej hali sportowej i Tomasz Żelazowski ? legendarna dziesiątka KSZO. Wszyscy pamiętamy jego strzały przewrotką. W Ekstraklasie rozegrał 66 meczy i strzelił w niej 13 goli.

Print Friendly, PDF & Email

One thought on “KSZO w jubileuszowym roku

  • 12 lutego 2019 at 09:45
    Permalink

    Bardzo dobrze pamiętam rok 1979 gdy nasze KSZO obchodziło „okrągłą” rocznicę swego istnienia,oj pamiętam to do dziś. Wówczas to nasza drużyna piłkarska seniorów spadła do niższej klasy rozgrywek pomimo bardzo bogatego i hojnego sponsora jakim była ostrowiecka huta a na mecze przychodziły tysiące wiernych kibiców futbolu.Aż strach się bać co będzie z poszczególnymi sekcjami KSZO z okazji 90. lecia istnienia klubu.Żeńska drużyna siatkarek chyba już nas przygotowuje na te rocznicowe „obchody” a inne sekcje też się do tego włączają…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *