Nafaszerowany narkotykami (zdjęcia)

W dniu 10 maja 2019 r. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 48-latka. Ostrowczanin miał przy sobie kilka zawiniątek z suszem roślinnym i białym proszkiem oraz prawie 3 tys. zł w gotówce. Natomiast w jego samochodzie policjanci znaleźli dwa naboje do karabinka sportowego, etui z wytrychami oraz cztery telefony komórkowe.

-Z ustaleń poczynionych przez funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna może zamieszkiwać pod jednym z dwóch adresów, w związku z czym dokonano przeszukania w obu mieszkaniach ?mówi aspirant Ewelina Wrzesień, oficer prasowy KPP w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jak się okazało, także w tym drugim mieszkaniu  48-latek przechowywał znaczne ilości zabronionych substancji w postaci amfetaminy, marihuany, tabletek extasy i oleju konopnego oraz inne akcesoria służące do wyrabiania i przetwarzania substancji narkotycznych.

Policjanci łącznie zabezpieczyli: blisko kilogram amfetaminy, ponad 6 kg marihuany, ponad 800 tabletek extasy, 1,5 litra oleju konopnego oraz aparaturę do jego wytwarzania, a także cztery wagi elektroniczne, metalową kruszarkę, pojemnik z nasionami konopi, cztery telefony komórkowe, etui z zawartością wytrychów, dwie sztuki broni pneumatycznej, broń małokalibrową z celownikiem optycznym oraz 7 sztuk amunicji, broń białą typu nunczako i pieniądze.

W dniu 11 maja 2019 r. 48-latek usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii oraz kodeksu karnego,  a w dniu 13 maja 2019 r. dziś stanął przed sądem, który zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Za popełnione przestępstwa może teraz spędzić do 10 lat za kratkami.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *