Liczne atrakcje Jarmarku Opatowskiego. Zagra De Mono i Medusa

Ciekawie i atrakcyjnie zapowiada się Jarmark Opatowski, który odbędzie się w najbliższy weekend 1 i 2 czerwca.
Warto dodać, że już w piątek 31 maja rozpoczną się imprezy towarzyszące: pokazy najnowszych modeli Mercedesa, piknik z Dwójką, biegi na stadionie miejskim, zawody wędkarskie o puchar starosty opatowskiego w Zochcinku, koncert chóru Św. Marcina w Bramie Warszawskiej.
Otwarcie jarmarku 1 czerwca sobota godz. 11. W godz. 11. -13 Dzień Otwarty Gabinetu Burmistrza. Ponadto bezpieczne miasteczko dla dzieci i dorosłych, konkurs o historii Opatowa, warsztaty tańca dawnego i współczesnego, spektakl dla dzieci Przybysze z Planety Zangular, koncert Kapeli Sołtysa z Wąchocka, konkursy Krówki Opatowskiej. Wieczór na rynku zakończy Bursztynowe Fire Show i Nowa Fala Polskiego Dansingu oraz Zespół Babu Król&Smutne Piosenki. W Amfiteatrze OOK z kolei od godz. 18 do 20 swój koncert da zespół DE MONO (na zdjęciu).
Niedziela 2 czerwca od godz. 11 Osada ? Opatów na żelaznym szlaku, w tym rekonstrukcja strojów i uzbrojenia, prezentacja wytwarzania łuków i strzał, metody uzyskiwania przędzy wełnianej oraz jej barwienia. Około godz. 16 – 17 nastąpi rozebranie pieca i wydobycie z jego wnętrza łupki żelaznej i jej obkucia. Ponadto będzie osada Flisaków z Ulanowa i przy tym wystawa Andrzeja Łady ?Flisacy?. Jarmarkowi będą towarzyszyć liczne warsztaty, konkursy oraz stoiska. Na rynku zagra zespół Csangallo z Węgier. A w Amfiteatrze OOK w godz. 18 – 20 koncert da super grupa rockowa MEDUSA.

Print Friendly, PDF & Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *